- Деталі
9 березня для всіх українців є особливою датою, адже цього дня ми відзначаємо день народження видатного українського поета, художника та мислителя – Тараса Григоровича Шевченка. Саме він став символом національного відродження нашої країни. З нагоди роковин народження поета підготовлено добірку марок із фондової колекції НІКЗ «Чигирин», на яких відтворено образ Тараса Шевченка, його творчість та життєвий шлях.
- Деталі
За минулий 2024 рік фондова збірка заповідника поповнилась 595 предметами (216 пр. основного фонду та 379 пр. науково-допоміжного фонду). Науковими співробітниками не припинялась робота з виявлення предметів музейного значення та формування тематичних колекцій. Традиційно збірка поповнилась історико-побутовими предметами, особистими документами та світлинами жителів нашого району, випадковими археологічними знахідками і матеріалами, зібраними під час археологічних експедицій. Продовжуємо наповнювати збірку артефактами російсько-української війни.
Серед цікавих тематичних збірок варто виокремити:
Читати далі: Нові надходження до фондової збірки НІКЗ «Чигирин». 2024 рік.
- Деталі
Експозиція третього залу Чигиринського археологічного музею присвячена скіфській добі в історії Чигиринщини. Найвідомішою та найбільшою пам’яткою цього періоду є Мотронинське городище та курганний могильник навколо нього, які датуються VII-Vст. до н.е. В експозиції представлено матеріали із археологічних розкопок 1989-1996 рр. науковців Безсонової С.С. та Скорого С.А. та результати дослідження курганного могильника міжнародної українсько-польської експедиції 2001-2003 рр. на чолі з археологами Скорим С.А. та Хохоровські Я.
- Деталі
У фондовій збірці зберігаються тиражовані порцелянові та фаянсові скульптурки виготовлені в 50-80-х роках ХХ століття на Полонському заводі художньої кераміки, Городницькому порцеляновому заводі, Коростенському порцеляновому заводі, Васильківському майоліковому заводі та інших. В колекцію увійшли вироби, які були створені відомими скульпторами та художниками: В.Албулом, О.Жникруп, В.Щербиною, М.Бобіком, М.Моцаком, Т.Шуляк, Т.Крижанівською. Їхні роботи різножанрові, мають свій особливий стиль, вирізняються оригінальністю форм. Спільні риси, які притаманні для майстрів цього періоду, проявились в колориті та орнаменті, мають національний характер.
- Деталі
У липні 2023року до фондів Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» було передано скарб металевих виробів: знаряддя праці доби пізньої бронзи. Знахідку було випадково виявлено на побережжі Кременчуцького водосховища біля с.Вітово Черкаського району Черкаської області. До складу скарбу ввійшли 8 предметів: шість бронзових серпів та дві бронзові сокири-кельти. Знаряддя праці виготовлені із бронзи у глиняних ливарних формах, покриті патиною зеленого кольору. Всі предмети скарбу було атрибутовано описано та здано до археологічної колекції фондів заповідника (КВ-13159/1-8; А-6358-6365).