- Деталі
До вашої уваги відео з історії створення "нового" с.Рацеве. На фото мешканці сіл, що потрапили в зону затоплення Кременчуцького водосховища
- Деталі
Весна приносить нам не лише теплу погоду і гарний настрій, а й найсвітліше свято року – Великдень. Його чекають і дорослі, і діти, сповнюючись новими надіями та сподіваннями на краще. Яка ж історія свята? Коли ж насправді з’явилося воно? Де шукати його корені?
Святкувати Паску в Україні почали наприкінці першого тисячоліття з приходом християнства. За біблійним сюжетом, Ісус Христос воскрес рано-вранці, i це Воскресіння супроводжувалось великим землетрусом: то ангел небесний відвалив камінь від дверей Гробу Господнього. На світанку жінки-мироносиці Марія Магдалина, Марiя, мати Якова та Соломонія прийшли до гробу з ароматами, щоб обмастити тіло Ісуса, але побачили відвалений камінь i порожній гроб, i тоді схвильованим жінкам з'явився ангел i сповістив про Воскресіння Господнє.
- Деталі
За результатами оцінювання експертними радами та за рішенням Дирекції Українського культурного фонду проєкт № 543597 "Чигиринський прорив", поданий Національним історико-культурним заповідником "Чигирин" успішно пройшов усі етапи конкурсу програми "Інклюзивне мистецтво". Наш заклад, після підписання договору з Дирекцією УКФ про надання гранту, розпочав активну роботу з реалізації заходів проєкту. Виставковий проєкт «Чигиринський прорив» спрямований на промоцію творчого доробку гончаря Євгена Поступайла – ветерана АТО як прикладу успішної самореалізації та підтримки для людей після повернення з зони бойових дій та збереження культурної спадщини українців.
- Деталі
Особливе місце в історії України належить Чигирину - першій столиці козацької держави. Місто привертає увагу багатьох дослідників, які відкривають все нові сторінки в його минулому. В 2012 році відбувається важлива подія – місту виповнюється 500 років. Ця дата співпадає ще з однією не менш важливою – 100 років, як у світ вийшла перша листівка із зображеннями Чигирина поч. ХХ ст. видання Міхаеля Сквірського.