На території ІАК «Резиденція Б. Хмельницького» експонується тимчасова виставка «Козацька спадщина: реконструкція в деталях».
Її автором є Микола Череп – фотохудожник, дослідник, краєзнавець, автор багатьох культурних проєктів, засновник музеїв та агротуристичного комплексу “Соколиний хутір”, який став осередком зеленого туризму та символом козацької України. Вже більше 30-ти років він займається вивченням, відтворенням та популяризацією культурної спадщини. Є автором численних фотовиставок, які демонструвалися не лише в Україні, а й за кордоном.
Виставка має два блоки. Один з них – це тематичні фотографії, зроблені Миколою Черепом під час експериментального козацького походу, що відбувся у 2017 р. Похід був відтворений Миколою Черепом спільно з військово-історичною групою «Курінь Печерської сотні Опанаса Предремирського Київського реєстрового козацького полку». Він охопив 65 км, проходячи селами Чернігівщини. Маршрут проходив ярами, балками, польовими дорогами – так, як колись пересувалися козаки. Учасники походу були одягнені в реконструйовані строї доби Б. Хмельницького, одяг та зброя були створені на основі історичних досліджень. Єдиним компромісом стала збруя – сучасна, що й зумовило назву «експериментальний похід». За словами Миколи Черепа «похід - це унікальний спосіб проникнення в дух того часу». Фото відтворюють атмосферу, дух та колорит доби Б. Хмельницького.
Інший блок виставки – нумізматичний. Це 39 пам’ятних монет, створених у майстерні Монетного двору Соколиного хутору. Монетний двір заснований у 2013 р. За цей час там створено більше 200 монет, присвячених пам’ятним подіям історії України та видатним особам. Монети, представлені на виставці, присвячені козацтву, гетьманам, різним періодам українського державотворення.
У музеї Богдана Хмельницького експонується виставка «Таїна української ляльки. 10 років разом», яка присвячена 10-річчю групи АВТОРСЬКА ЛЯЛЬКА-МОТАНКА у фейсбуці. Організатори виставки - Тетяна Золочевська, народна майстриня України, віце - голова німецько-української спілки «KOLOS» та адміністратори групи Олена Черноус, Наталка Катриченко, Вікторія Стефанович, Інна Кушниренко.
На виставці представлено 5 комплексів: "Жителі поселення Трипільської культури", "Доньки Ярослава Мудрого", "Українське козацтво", "Дерево життя" (при створенні ляльки використано мотив "дерево життя"), "Ляльки в етнографічному вбранні" (ляльки в народних строях різних регіонів України).
Лялька створені майстринями з України та з-за кордону. Кожна має свою історію.
Гармонійно доповнюють виставку дві картини художниці Катерини Чуєвої, які вона люб'язно подарувала до фондової колекції заповідника.
Запрошуємо відвідати виставки!
Олена Трощинська, молодший науковий співробітник