• 9
  • 2
  • 10
  • 6
  • 11
  • 7
  • 3
  • 5
  • 4
  • 8

На території ІАК «Резиденція Б. Хмельницького» експонується тимчасова виставка «Козацька спадщина: реконструкція в деталях».

Її автором є Микола Череп – фотохудожник, дослідник, краєзнавець, автор багатьох культурних проєктів, засновник музеїв та агротуристичного комплексу “Соколиний хутір”, який став осередком зеленого туризму та символом козацької України. Вже більше 30-ти років він займається вивченням, відтворенням та популяризацією культурної спадщини. Є автором численних фотовиставок, які демонструвалися не лише в Україні, а й за кордоном.

Виставка має два блоки. Один з них – це тематичні фотографії, зроблені Миколою Черепом під час експериментального козацького походу, що відбувся у 2017 р. Похід був відтворений Миколою Черепом спільно з військово-історичною групою «Курінь Печерської сотні Опанаса Предремирського Київського реєстрового козацького полку». Він охопив 65 км, проходячи селами Чернігівщини. Маршрут проходив ярами, балками, польовими дорогами – так, як колись пересувалися козаки. Учасники походу були одягнені в реконструйовані строї доби Б. Хмельницького, одяг та зброя були створені на основі історичних досліджень. Єдиним компромісом стала збруя – сучасна, що й зумовило назву «експериментальний похід». За словами Миколи Черепа «похід - це унікальний спосіб проникнення в дух того часу». Фото відтворюють атмосферу, дух та колорит доби Б. Хмельницького.

Інший блок виставки – нумізматичний. Це 39 пам’ятних монет, створених у майстерні Монетного двору Соколиного хутору. Монетний двір заснований у 2013 р. За цей час там створено більше 200 монет, присвячених пам’ятним подіям історії України та видатним особам. Монети, представлені на виставці, присвячені козацтву, гетьманам, різним періодам українського державотворення.

У музеї Богдана Хмельницького експонується виставка «Таїна української ляльки. 10 років разом», яка присвячена 10-річчю групи АВТОРСЬКА ЛЯЛЬКА-МОТАНКА у фейсбуці. Організатори виставки - Тетяна Золочевська, народна майстриня України, віце - голова німецько-української спілки «KOLOS» та адміністратори групи Олена Черноус, Наталка Катриченко, Вікторія Стефанович, Інна Кушниренко.

На виставці представлено 5 комплексів: "Жителі поселення Трипільської культури", "Доньки Ярослава Мудрого", "Українське козацтво", "Дерево життя" (при створенні ляльки використано мотив "дерево життя"), "Ляльки в етнографічному вбранні" (ляльки в народних строях різних регіонів України).

Лялька створені майстринями з України та з-за кордону. Кожна має свою історію.

Гармонійно доповнюють виставку дві картини художниці Катерини Чуєвої, які вона люб'язно подарувала до фондової колекції заповідника.

Запрошуємо відвідати виставки!

Олена Трощинська, молодший науковий співробітник

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!