• 3
  • 9
  • 7
  • 10
  • 2
  • 11
  • 6
  • 8
  • 5
  • 4

5 жовтня 2021 р. в Чигиринському археологічному музеї НІКЗ «Чигирин» відбулася презентація проєкту «Музей дітям – діти музею». Проєкт реалізується Благодійним фондом соціального розвитку НІКЗ «Чигирин» в партнерстві з Національним історико-культурним заповідником «Чигирин» в рамках партнерської програми «Діти культури» (за підтримки Українського культурного фонду та ГО «Ґараж Ґенґ»). Унікальність проєкту в тому, що до нього причетні дуже багато людей – друзів, колег, однодумців з усіх куточків України та зі США і Канади. Його реалізація почалася ще минулого року зі збору коштів на платформі Спільнокошт, що було однією з умов програми «Діти культури». Завдяки 159 доброчинцям було зібрано 60 287 гривен, що дало змогу взяти участь у конкурсній програмі Українського культурного фонду та отримати грант.

В рамках реалізації проєкту було закуплено дитячі дерев’яні та м’які безкаркасні меблі для дитячих музейних куточків, видрукувано музейні видання та настільні ігри для дітей. Під час презентації проєкту було відкрито дитячий музейний куточок в Чигиринському археологічному музеї та одночасно відкрито куточки в Резиденції Богдана Хмельницького у Чигирині, Суботівському історичному музеї, Медведівському краєзнавчому музеї. Присутні на презентації могли спостерігати за цим онлайн. Також присутнім було презентовано дитячі видання та музейні настільні ігри.

Одне з видань – розмальовка «Археологічна абетка», знайомить з найцікавішими експонатами Чигиринського археологічного музею. Під час презентації відбулася зустріч з молодою ілюстраторкою Анастасією Замшею, яка є авторкою малюнків до «Археологічної абетки». Анастасія – випускниця Чигиринської школи №2, сьогодні вона є студенткою Черкаського державного бізнес-коледжу, спеціальність "Дизайн". Щиро дякуємо молодій художниці за долучення до проєкту, за чудові ілюстрації та бажаємо подальших успіхів.

Інше видання «Мандруючи Чигиринщиною. Подорожній щоденник маленького мандрівника» знайомить дітей з музеями та пам’ятками Чигиринського краю. На його сторінках юні мандрівники зможуть записати свої враження від мандрівки, виконати цікаві завдання. Ілюстраціями до видання стали малюнки дітей – учасників конкурсів дитячої творчості, що проводилися НІКЗ «Чигирин» протягом останніх років.

Ознайомитися з презентованими дитячими музейними виданнями у форматі pdf можна за посиланням:

«Археологічна абетка»
  https://drive.google.com/file/d/1kWCfcdOPTsEy_yKPEp5-pzk7KrhUlrto/view?usp=sharing

"Мандруючи Чигиринщиною. Подорожній щоденник маленького мандрівника»
  https://drive.google.com/file/d/1nt6hjKrSP5kvFhc1tv8TVmGN4goFF5fb/view?usp=sharing

Дитячі малюнки стали основою для створення настільних ігор: кубиків, пазлів, карткової гри «Історичні портрети», гри-ходилки «Мандрівка Чигиринщиною». Ігри будуть представлені в дитячих музейних куточках, де всі бажаючі зможуть в них пограти.

Щиро дякуємо Українському культурному фонду, який повірив у нашу ідею, та кожному доброчинцю, хто долучився до збору коштів на платформі Спільнокошт. Наша вдячність і постійним партнерам – учасникам гуртка «Чарівний пензлик» Чигиринського опорного ЗЗСО та його керівнику – Черноус О.Б.

Дитячі музейні куточки Чигиринщини стануть місцем для гри, пізнання та творчості, що дозволить сформувати образ приязних музеїв, сприятиме популяризації пам’яток серед дітей, формуванню дбайливого та відповідального ставлення до них.

Проєкт «Музей дітям – діти музею» реалізується в рамках партнерської програми «Діти культури» за підтримки Українського культурного фонду та ГО «Ґараж Ґенґ».

Олена Трощинська, молодший науковий співробітник

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!