У музеї Богдана Хмельницького експонується виставка малюнків черкащанина, журналіста, громадського та політичного діяча Романа Сущенка «Мистецтво з-за грат», написаних ним упродовж перебування в російських в’язницях з 2016 до 2019 року.
Сьогодні, 12 липня, в рамках роботи виставки, відбулася зустріч з її автором.
Роман Сущенко, на той час власний кореспондент Укрінформ в Парижі, був заарештований восени 2016 р. в Москві, куди приїхав у сімейних справах. Його помістили до СІЗО «Лефортово» - в'язниці ФСБ, а у 2018 засудили до 12 років колонії суворого режиму за звинуваченням у шпигунстві. 1070 днів журналіст відсидів у російських тюрмах. За його звільнення з російської колонії декілька років боровся не лише Укрінформ, але й численні представники української та міжнародної громадськості.
Під час зустрічі пан Роман розповів про ув’язнення в Лефортівській в’язниці, про те, що саме тоді, перебуваючи фактично в повній ізоляції, він почав малювати.
Першими роботами автора були пейзажі та натюрморти, пізніше – урбанізовані пейзажі європейських та українських міст
Спочатку всі роботи виконувалися на звичайному папері за допомогою кулькової ручки чорного, фіолетового або синього кольору. А потім автор почав додавати колір: відтінки власноруч добувалися за допомогою цибулі, соку буряка, кави, чаю, йоду, зеленки, прального порошку тощо. Лише пізніше українські дипломати домоглися дозволу передати Роману пастель. Малювання стало для Романа Сущенка психологічною терапією, допомагало відволіктися від думок, де ти і що чекає далі.
Згодом з’явилася серія особистих малюнків із зображенням автомобілів, які малював для сина.
Величезною підтримкою для журналіста були листи від рідних і близьких, підтримка з України й з-за кордону. За три роки він отримав більше 300 листів.
7 вересня 2019 р. журналіста обміняли за схемою «35 на 35».
Виставка робіт Романа Сущенка “Мистецтво з-за грат” уже демонструвалася у Києві, Брюсселі, Парижі, Нью-Йорку, Варшаві, Празі, Кишиневі, Миколаєві, Черкасах та інших містах України й світу. Колекція складається з 38 різноманітних робіт та понад 50 малюнків автомобілів.
На виставці у музеї Богдана Хмельницького представлені збільшені репродукції 20 пейзажів та 14 малюнків із серії «Машини для сина».
Виставка працюватиме протягом двох місяців.
Щиро запрошуємо!