Ви тут: Головна Експозиції: Віртуальні виставки (поновлено)
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Виставки

Скульптурна композиція "Берестечко", автор Василь Сідак

e-mail Друк

Тим, хто хоч раз побачить дерев'яні скульптури закарпатського митця Василя Сідака, обличчя його героїв назавжди западуть у душу на все життя. Скульптури автора можна "читати" годинами, зачаровуючись не лише дивовижною пластикою, що відтворює психологічний стан персонажів, не лише філігранністю та правдивістю щонайменшої деталі - від автентичного орнаменту на сорочці до традиційного вбрання та предметів побуту.

У фондах Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" зберігається декілька робіт Заслуженого майстра народної творчості Василя Сідака, серед яких і скульптурна композиція "Берестечко". Ця робота була передана до фондів заповідника головою НСМНМ України Шевченком Є.І. у 2009 році.

Детальніше...
 

Скарб коваля: комплекс господарських знарядь праці та зброї VІІІ-Х ст.

e-mail Друк

Відомо, що одним із видів археологічних пам'яток, які засвідчують рівень соціально-економічного розвитку давнього суспільства виступають скарби. Вони є комплексами одночасно захованих речей, що були найбільш цінними для власників. Особливу підгрупу таких пам'яток становлять навмисно приховані комплекси господарського реманенту або спеціалізованих знарядь праці, що виступали цінністю для господаря і свідчили про важливість того чи іншого заняття.

Детальніше...
 

Нові надходження до фондової збірки НІКЗ "Чигирин". 2021 рік

e-mail Друк

За минулий 2021 рік фондова колекція НІКЗ "Чигирин" поповнилася 905 предметами (291 пр. основного фонду та 614 пр. науково-допоміжного фонду).

Згідно Плану наукової комплектації фондів колектив наукових співробітників зібрав різноманітні предмети музейного значення та тематичні колекції: колекція археологічних знахідок "Мотронинське городище: 2018р.", колекція археологічних знахідок з розкопок кургану ІІ біля с.Жаботина та с.Михайлівка Черкаської обл., 2019р.; колекція авторських ляльок виставкового проекту "Зі щирою прихильністю до життя народного", присвяченого 155 річниці від дня народження М.Грушевського; колекція родинних реліквій подружжя Марка Федоровича та Марії Грушевських кінця ХІХ - сер. ХХст.; колекція листівок 70-80р. ХХст.; колекція годинників 70-80р. ХХ ст., передана Гончар В.Г.; колекція ялинкових новорічних прикрас 70-80р. ХХст. Щороку до фондової збірки надходять особисті документи, листи, фотографії, предмети побуту жителів Чигиринщини. Найцікавіші предмети музейного значення представлені на даній віртуальній виставці.

Детальніше...
 

Колекція самоварів в фондовій збірці НІКЗ «Чигирин»

e-mail Друк

В фондовій збірці НІКЗ "Чигирин" зберігається 33 самовари (32 предмети основного та 1 науково-допоміжного).

Колекція була сформована з самоварів, які зберігалися в Чигиринському краєзнавчому музеї та Стецівському краєзнавчому музеї; переданих з Бориспільської та Київської митниці ДФС Україна. Більшість самоварів мідні та латунні, виготовлені наприкінці ХІХ - початку ХХ століть на фабриках Російської імперії (м.Тула). Стан збереження - різний: від значно пошкоджених до реставрованих.

Детальніше...
 

«Підвіска - іконка з зображенням Оранти з фондового зібрання НІКЗ «Чигирин»

e-mail Друк

Серед предметів колекції християнського культу у зібранні НІКЗ "Чигирин" зберігається натільна підвіска-іконка із зображенням Оранти (А-6138), яка була передана Одеською митницею ДФС у 2019 році до фондів заповідника.

Іконка відлита в однобічній формі, її розміри - 1,5х2см. Вона прямокутної форми з вушком. На лицьовій стороні - рельєфне зображення Богоматері з піднятими та розкинутими по обидва боки руками в традиційній позі заступницької молитви.

Детальніше...
 
Сторінка 2 з 6
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!