Ви тут: Головна Експозиції: Віртуальні виставки (поновлено)
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Виставки

Ікони "Христос Виноградар" в фондовій збірці НІКЗ "Чигирин"

e-mail Друк

«Спас Лоза Істинна» («Спас Виноградна Лоза"), або більш звична для нашого регіону назва «Христос Виноградар» («Спас Виноградар») - малопоширений іконографічний тип, що належить до символічних зображень Христа, який втілює у живописній формі слова Євангелія «Я правдива Виноградина, а Отець Мій – Виноградар» (Іоан.15:1), «Я – Виноградина, ви – галуззя!» (Іоан.15:5). «Лоза Істинна», «Христос Лоза Істинна», «Христос Виноградна Лоза» – одне з символічних найменувань Христа.

Детальніше...
 

"Чернецькі рушники" у фондовій колекції НІКЗ "Чигирин"

e-mail Друк

В фондовій колекції НІКЗ „Чигирин” більше трьохсот рушників. Виразним виявленням регіональної самобутності відзначаються так звані "чернецькі" рушники. Таку назву вони отримали тому, що вишивали їх черниці у монастирях.

Одним із найбільших монастирів на Чигиринщині був Чигиринський Свято-Троїцький. В 1735 році з невідомих нам причин монастир було перетворено з чоловічого на жіночий. Зі зміною статусу він поступово став центром золотошвейного ремесла, вишивки та гаптування.

Детальніше...
 

«…І молодість в’яне щоденно в далекій чужій стороні…»

e-mail Друк

12 грудня 1943 року м.Чигирин було визволено від німецько-фашистських загарбників. Кожного року ми вшановуємо тих, хто звільняв місто, згадуємо всіх, хто постраждав в роки лихоліття. Трагічною сторінкою подій Великої Вітчизняної війни стала примусова депортація молоді до Німеччини. Згідно статистичних даних лише з Черкаської області вивезено 83 293 остарбайтери, з Чигиринського району – 1161 молоду особу.

Проходить час, біль втрат вщухає, проте рани втраченої юності щемлять ще й досі у тих 15-17 річних, які були насильно вивезені до Німеччини.

Зібрати свідчення остарбайтерів важко. Історії кожного з них однакові і різні водночас. Говорити про пережиті знущання, приниження їм боляче і важко – це табу навіть через 70 років.

Що відчували ці підлітки? Про що вони думали, мріяли, як жили?

Детальніше...
 

Виставки

e-mail Друк

Крім постійно діючих експозицій, в музеях НІКЗ "Чигирин проводиться велика кількість тимчасових виставок. Найбільше таких заходів проводиться в музеї Б.Хмельницького. За час його існування тут відбулось більше 100 тимчасових виставок. Кожна виставка – це можливість ознайомити широкий загал відвідувачів з роботами відомих митців України та світу різних напрямків мистецтва, оригінальними експонатами з інших музейних закладів.

Детальніше...
 
Сторінка 6 з 6
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!