Ви тут: Головна Експозиції: Віртуальні виставки (поновлено)
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Виставки

Цікаві знахідки в експозиції Чигиринського археологічного музею

e-mail Друк

Археологічні знахідки давньої Чигиринщини - від новокам'яного віку до доби Київської Русі - експонуються в археологічному музеї Національного історико-культурного заповідника «Чигирин».

Експозиція музею складається з чотирьох розділів: археологічні культури періоду неоліту та енеоліту на території краю, археологічні культури епохи бронзи, ранній залізний вік, скіфський період, археологічні культури ранніх слов'янських племен. Постійна експозиція нараховує 467 експонатів.

Детальніше...
 

Диво-кераміка Якова Брюховецького

e-mail Друк

Пальці, мов для хреста, - утрьох

Ліплять горщика тіло єдино.

То гончар, наче сивий Бог,

Творить світ із кавалка глини.

Гончарство – це літопис, написаний багатьма поколіннями наших предків. Пропонуємо Вам перегорнути ще одну сторінку літопису, познайомившись з творчістю гончарів Якова Брюховецького та Євгена Поступайла.

Детальніше...
 

Ляльки-мотанки в фондовій колекції НІКЗ «Чигирин»

e-mail Друк

Українські народні ляльки у своїй образній основі є втілення добра і лагідності.

В давні часи кожна річ, крім побутового буденного, мала ще й сакральне значення. Так і лялька-мотанка. З одного боку гра з лялькою це важлива складова виховного процесу залучення дитини до пізнання світу та побутового життя. Дівчинка, граючись з лялькою, психологічно готувала себе до материнства. З іншого боку - лялька-мотанка, в яку майстер вкладає свої думки і наміри, мала в усі часи й інше значення, а саме магічно-обрядове.

Детальніше...
 

Іконопис Чигиринщини. Ікони «Христос Вседержитель» у фондовій збірці НІКЗ «Чигирин»

e-mail Друк

Спас Вседержитель або Пантократор (з грецької – всевластний, «Властитель всього», «Правитель світу») є центральним образом в іконографії Христа, який представляє Його як Небесного Царя та Суддю. Образ Христа Вседержителя широко використовується в одиночних іконах, в складі деісусних композицій, в іконостасах, настінних розписах та ін. Цей образ традиційно займає простір центрального купола православного храму.

Термін «Вседержитель» виникає ще в ранньохристиянському суспільстві та зустрічається і в Старому, і в Новому Заповіті. Епітет «Вседержитель» виражає догмат Боговтілення: титул Вседержителя в повній мірі відноситься як до Божественної, так і до людської природи Спасителя, він розуміється в змісті всемогутності, тобто можливості створити абсолютно все, що є одною з прерогатив Бога.

Детальніше...
 

Головківські миски кін. ХІХ - поч. ХХ ст.ст.

e-mail Друк

Керамічна колекція НІКЗ "Чигирин" представлена на тлі історичного розвитку краю, з найдавніших часів до сьогодення:

археологічні знахідки чорноліської, черняхівської, зарубинецької культур;

фрагменти посуду скіфського часу;

грузила до рибальських сітей;

пряслиця різних форм;

козацькі люльки, кахлі, посуд XVII-XVIII ст.ст.

посуд кінця ХІХ-ХХ ст.ст.

Детальніше...
 
Сторінка 5 з 6
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!