Ви тут: Головна Експозиції: Віртуальні виставки (поновлено)
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Виставки

Іван Прохорович Литвиненко. Історія одного солдата

e-mail Друк

12 грудня 2018 року виповнюється 75 років з дня визволення Чигирина від німецьких загарбників. Ми ж, напередодні, хочемо розповісти про людину, яка не причетна до звільнення міста, але є нашим земляком і на війні знехтував своїм життям заради повітряного тарану ворожої військової батареї.

Детальніше...
 

Комплекс речей, пов’язаних з подіями національно-визвольної боротьби на території Холодного Яру в 20-х роках ХХ ст.

e-mail Друк

Влітку 2017 р. на околиці холодноярського лісу – хутір Касьянове села Лубенці (урочище «Кривенкове») серед густих чагарників випадково виявили цікаву знахідку. Схов із пляшкою з прозорого скла, два пістолети Браунінга (FM Browning M, 1900) та металева капсула, виготовлена з 2-х гільз артилерійських снарядів, що містила у скрученому вигляді документи (близько 30 одиниць). Дослідження документів, останні з яких були датовані серединою 30-х років ХХ століття, дозволяють зробити припущення, що даний схов було закладено в середині – другій половині 30-х років ХХ століття. За час тривалого зберігання під землею та впливу вологи всі предмети зазнали значних пошкоджень, паперові документи були частково втрачені, деякі збереглися фрагментарно.Власником речей, ймовірно, була особа на прізвище Кривенко – це прізвище фігурує у більшості документальних знахідок.

Детальніше...
 

Нові надходження 2017 року

e-mail Друк

Протягом 2017 року фондова збірка НІКЗ «Чигирин» поповнилася 302 предметами основного фонду та 481 предметом науково-допоміжного фонду (загальна кількість 40 494 предмети). Вагомі збірки представлені колекціями: рушничних куль ХVІІ- ХVІІІ століть, передана Потапенком С.Ф.; археологічних знахідок з розкопок «Мотронинське городище-1994р.».; столярних інструментів І половини ХХ століття переданих з с.Медведівка; роботами учасників 

Детальніше...
 

Коменданти німецьких міст - уродженці Чигиринського району

e-mail Друк

Девятого травня 1945 року прогриміли салюти Перемоги – Німеччина капітулювала, закінчилась війна. Щоправда, радянські солдати поверталися додому не одразу. Одні закінчували проходити строкову службу, інші поступово переправлялися на постійне місце розташування частини, декому ж довелося керувати відновленням життя в німецьких містах. У кожен населений пункт призначався військовий комендант, завданням якого було: налагодження життя міста чи селища, забезпечення продовольством дітей і дорослих, запуск роботи фабрик і заводів.

Двох військових з Чигиринського району було призначено комендантами німецьких міст.

Детальніше...
 

Нові надходження 2016 року

e-mail Друк

До фондової збірки НІКЗ «Чигирин» протягом 2016 року надійшло 687 предметів музейного значення. Поповнилися колекції фотографій, листівок, поштових марок, особистих документів, нагород, зброї та спорядження, археологічних знахідок, нумізматики, декоративно-прикладного мистецтва, історико-побутових предметів.

Пропонуємо оглянути віртуальну виставку «Нові надходження 2016 року».

Детальніше...
 
Сторінка 4 з 6
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!