Ви тут: Головна Експозиції: Віртуальні виставки (поновлено)
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Виставки

Жіночі керсетки в фондовій збірці НІКЗ "Чигирин"

e-mail Друк

В фондовій збірці НІКЗ "Чигирин" зберігається 27 жіночих керсеток кін. ХІХ- середини ХХ століть (23 основного та 4 науково-допоміжного фонду. Колекція була сформована з музейних предметів фондів Чигиринського краєзнавчого музею, Стецівського краєзнавчого музею, керсеток, зібраних під час етнографічних експедицій.

Більшість керсеток виготовлені наприкінці ХІХ - поч. ХХ століть місцевими майстринями з недорогих фабричних тканин. Керсетка (корсет) - нагрудний, безрукавний одяг, який щільно облягає стан, з вирізом коло шиї; поли облямовані в талії.

Детальніше...
 

Дукач ХVІІІ століття з фондового зібрання НІКЗ "Чигирин"

e-mail Друк

Українські дукачі - цікаве і самобутнє явище народного ювелірного мистецтва. Починаючи з ХVІІ століття вони набувають широкого поширення серед нагрудних прикрас України. Окрасою колекції предметів народного ювелірного мистецтва НІКЗ "Чигирин" є дукач ІП-2340, який має назву "голгофа". Прикрасу було передано до фондів заповідника у 1997 році із фондів Стецівського краєзнавчого музею.

Детальніше...
 

Перстень-печатка ХVI- ХVIІ ст. (А-6050, КВ-12482)

e-mail Друк

У музеї Богдана Хмельницького Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" експонується перстень-печатка, виявлений у 2016 році на південній околиці м.Чигирина та переданий до фондів заповідника жителем міста Потапенком С.Ф.

Детальніше...
 

Намистина VІ-ІV ст до н.е. (ЧНІКЗ А-6063, КВ-12620/2)

e-mail Друк

Скловиробництво в стародавньому світі було досить поширене. Доступність сировинної бази, легкість обробки у розм'якшеному та застиглому станах, широкий діапазон кольорів - все це пояснює використання скла у виробництві різних предметів. Виготовлення скляних прикрас розпочалося із намистин. Початок свій бере із Єгипту. Завдяки торгівельним зв'язкам та військовим діям у скіфський період намистини виготовлені із скла та скляної пасти надходили і на Середнє Подніпров'я. Серед різноманітних намистин цього періоду значний процент складають, так звані, "очкові" намистини різних розмірів та кольорів.

Детальніше...
 

Великодня писанка

e-mail Друк

Весна приносить нам не лише теплу погоду і гарний настрій, а й найсвітліше свято року – Великдень. Його чекають і дорослі, і діти, сповнюючись новими надіями та сподіваннями на краще.

Яка ж історія свята? Коли ж насправді з’явилося воно? Де шукати його корені?

Святкувати Паску в Україні почали наприкінці першого тисячоліття з приходом християнства. За біблійним сюжетом, Ісус Христос воскрес рано-вранці, i це Воскресіння супроводжувалось великим землетрусом: то ангел небесний відвалив камінь від дверей Гробу Господнього. На світанку жінки-мироносиці Марія Магдалина, Марiя, мати Якова та Соломонія прийшли до гробу з ароматами, щоб обмастити тіло Ісуса, але побачили відвалений камінь i порожній гроб, i тоді схвильованим жінкам з'явився ангел i сповістив про Воскресіння Господнє.

Детальніше...
 
Сторінка 3 з 6
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!