Ви тут: Головна Експозиції: Віртуальні виставки (поновлено)
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Виставки

Сучасна українська філателія у фондовому зібранні НІКЗ «Чигирин»: серія марок «Традиційні головні убори українських жінок»

e-mail Друк

У фондах Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» зберігається 2 маркових аркуша, які презентують тему української етнографії у філателістичній колекції.

Марковий аркуш «Традиційні головні убори українських жінок» (Ф-1008-1119) введений в обіг 30 березня 2006 року. Дизайн: Василя Василенка, 12 марок (3х4) форматом - 40х41,7мм, номіналом 0,70 грн. формат маркового аркуша - 169х235 мм. Вартість 8.40 грн. Тираж: 160 000. Друк: офсет. Дата надходження у фонди: 02.03.2009р. На полях маркового аркуша тексти: «Традиційні головні убори українських жінок», на марках – «Головні убори Середньої Наддніпрянщини, Полісся, Гуцульщини, Буковини, Прикарпаття (ХІ - початок ХХст.). Дівочі (здебільшого вінки) вирізняються пишністю, різнобарв’ям і розмаїттям матеріалів. Жіночі убори повністю покривали волосся. Найпоширеніші з них – намітку, хустку, очіпок у всі часи по-різному вдягали в будь-яких куточках України.

Детальніше...
 

Нові надходження за 2022 рік

e-mail Друк

За минулий 2022 рік фондова збірка поповнилась 1018 предметами музейного значення (203 пр. основного та 815 пр. науково-допоміжного фонду). Протягом року колектив наукових співробітників НІКЗ «Чигирин» продовжив роботу з виявлення предметів музейного значення та формування тематичних музейних колекцій.

Детальніше...
 

Бронзовий скіфський казан Vст. до н.е. в експозиції Чигиринського археологічного музею

e-mail Друк

В експозиції 3 залу Чигиринського археологічного музею представлено бронзовий скіфський казан (А-5143), виявлений в 2002 р. українсько-польською експедицією під час проведення археологічних досліджень на Мотронинському городищі. Було досліджено дві гробниці – центральну і бокову. Площа центральної – 18 м2, а бокової – 26м2. На думку вчених це засвідчує, що головним у цьому кургані було не центральне, а саме бокове поховання. Під час досліджень виявлено, що у боковій гробниці поховано багатого скіфського воїна, його слугу – хлопчика та бойового коня. На північний схід від могили зафіксовано залишки кострища з 4-ма ліпними посудинами. З цією тризною вчені пов’язують і бронзовий котел, який стояв неподалік на дерев’яному перекритті дромоса.

Детальніше...
 

Колекція археологічних знахідок "Мотронинське городище - 2018"

e-mail Друк

У фондах Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" зберігається археологічна колекція "Мотронинське городище - 2018". Знахідки передано до фондів заповідника в 2019 році к.і.н. Могиловим Олексадром Дмитровичем (керівником археологічної експедиції).

Детальніше...
 

До Всесвітнього дня туризму: онлайн-виставка «Чигиринська минувшина»

e-mail Друк

27 вересня відзначається Всесвітній день туризму – день тих, хто працює в туристичній галузі та всіх, хто любить подорожувати. З найдавніших часів люди вирушали в подорожі з метою пізнання світу.

Чигиринщина належить до тих регіонів України, що мають багату історію і значну кількість пам’яток історико-культурної спадщини, що завжди приваблювало подорожуючих. Серед них були і художники, які шукали тут натхнення.

Ми презентуємо вашій увазі онлайн-виставку, на якій представлені художні твори, що зображують історичні ландшафти та старожитності Чигирина, Суботова, Медведівки та створювались впродовж XVIII-XIX ст.

Детальніше...
 
Сторінка 1 з 6
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!