Ви тут: Головна Новини
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Новини

Вітаємо колег!

e-mail Друк

Вітаємо колег з перемогою!

Завідувачка відділу "Суботівський історичний музей" Надія Василівна Кукса та учений секретар Яніна Леонідівна Діденко стали лауреатами цьогорічної обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича в номінації авторський колектив за працю "Чигиринщина в подорожніх нотатках відомих особистостей ХІХ-І половини ХХ століття".

Детальніше...
 

Презентація нових видань заповідника

e-mail Друк

Презентація нових видань заповідника

10 вересня в Музеї Б.Хмельницького відбулася презентація нових видань Національного історико-культурного заповідника "Чигирин".

Увазі гостей було представлене друге видання книги-розмальовки "Речі з музею". Цей додатковий тираж (оскільки перший був дуже обмежений) став можливим завдяки фінансовій допомозі народного депутата України Володимира Зубика. Завдяки цьому перевиданню всі першокласники Чигиринського району отримали книгу-розмальовку на Свято першого дзвоника. На презентацію були запрошені всі діти, які брали участь у її створенні. Книга-розмальовка "Речі з музею" з'явилася в рамках проекту "Освітньо-творчий діалог "Чигиринський край очима дітей". Розмальовуючи предмети, вміщені в книзі, діти будуть знайомитися з музейними експонатами, історією своєї землі.

Детальніше...
 

Подарунок заповіднику

e-mail Друк

5 вересня 2014 року до музею Б.Хмельницького завітали двоє жителів Кременчука Генгало Роман Омелянович та Трегубенко Сергій Іванович, який до 1974 року проживав у Чигирині. Завітали не з пустими руками – гості передали до фондів Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» книгу «Українська народна творчість. Історичні пісні», випущену у 1961 році.

Детальніше...
 

Ляльковий світ Олени Черноус

e-mail Друк

5 вересня у виставковому залі музею Богдана Хмельницького розпочала роботу виставка традиційної української ляльки чигиринської майстрині Олени Черноус. Олена Борисівна – талановитий педагог, керівник гуртка дитячої творчості «Український сувенір» . Серед її найрізноманітніших захоплень – виготовлення традиційної вузлової ляльки.

Детальніше...
 

Зустріч з Юліаном Китастим – бандуристом з Нью-Йорка

e-mail Друк

У музеї Б.Хмельницького НІКЗ "Чигирин" відбулася зустріч творчої інтелігенції м.Чигирина з відомим композитором, співаком, диригентом, сопілкарем, бандуристом і кобзарем Юліаном Китастим (США). Гри на бандурі він вчився у батька – Петра Китастого, активного учасника та заступника диригента Української капели бандуристів ім. Тараса Шевченка. Зараз пан Юліан курирує Нью-Йоркську школу гри на бандурі, очолює New York Bandura Ensemble і авангардне Experimental Bandura Trio. З 1990-х років Юліан Китастий – частий гість в Україні. Його творчість – це поєднання традиційного кобзарського мистецтва з експериментом, це постійний пошук нових засобів виразності і стилістичних комбінацій.На Чигиринщині Юліан Китастий перебував в рамках роботи над проектом "Джерела Шевченка. 1814-2014".

Кобзар у супроводі знімальної групи подорожує по місцях, пов’язаних з життям і творчістю Шевченка в Україні з метою осмислити вплив ландшафтів та середовища культури на твори Тараса Григоровича.

Юліан Китастий зустрічається з шевченкознавцями, музейниками, краєзнавцями та представниками культурно-мистецького середовища, аби «віднайти музичні та народно-поетичні джерела, з яких Шевченко черпав свої ідеї та актуалізувати їх у нашому часі».

Детальніше...
 

Навчальна практика для учнів

e-mail Друк

Вже 14 років триває співпраця Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" та гімназії ім.Т.Г.Шевченка м.Олександрії Кіровоградської області. Учні 7-10 кл. кожного літа проходять в заповіднику пошуково-експедиційну практику. Вона має історико-краєзнавчий та біолого-екологічний напрямки.

Детальніше...
 
Сторінка 10 з 16

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!