Ви тут: Головна Новини
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Новини

Богдан Хмельницький. (Не)розказана історія

e-mail Друк

БФ соціального розвитку Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" за підтримки Українського культурного фонду розпочинають реалізацію проєкту «Богдан Хмельницький. (Не)розказана історія».

Він передбачає створення інтерактивного простору на базі музею Богдана Хмельницького через оновлення постійної експозиції шляхом використання сучасних технологій – сенсорних кіосків та мультимедійної книги.

Музей Богдана Хмельницького – єдиний в Україні, який присвячений добі та постаті гетьмана Б. Хмельницького – засновника Української козацької держави.

Детальніше...
 

Розпочинаємо реалізацію проєкту "Створення експозиції «Холодний Яр – земля вільних. 2.0""

e-mail Друк

БФ соціального розвитку Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» за підтримки Українського культурного фонду розпочинає реалізацію проєкту «Створення експозиції «Холодний Яр – земля вільних. 2.0».

В рамках проєкту передбачено створення нової експозиції у Медведівському краєзнавчому музеї НІКЗ «Чигирин» (с. Медведівка), присвяченої подіям новітньої історії Холодного Яру та України від 30-х рр. ХХ ст. і до сучасності: Голодомору 1932-33 рр., репресіям, рухам спротиву в роки ІІ Світової війни, Майданам 2004 р., 2013-2014 рр., боротьбі супроти агресії рф з 2014 р. до сьогодні.

Детальніше...
 

Ляльковий літопис війни

e-mail Друк

1 березня 2023 р. в музеї Б.Хмельницького НІКЗ «Чигирин» відбулося відкриття персональної виставки Олени Адільбекової "Ляльковий літопис війни".

Олена Адільбекова - кризовий психолог. Лялькарством займається з 2014 року. Саме це хобі дало сили та можливість психологічно витримати перебування в Харкові під час запеклих боїв на околицях міста.

Під впливом побаченого на вулицях Харкова, повідомлень з фронту, в укритті, під обстрілами з'явилися авторські ляльки в техніці текстильної пластики в різноманітних сценічних композиціях: "ЗСУ і Батько", "Попасна", "Мадонна з дитиною", "Зі смартфоном", "На підлозі", "Бабуся з гусем", "З котиком", "Щоки впали" та інші. Кожна лялька має свого прототипа. Майстриня веде своєрідний ляльковий літопис війни.

Детальніше...
 

«Слово, обірване в Биківні»

e-mail Друк

3 лютого 2023 р. на території ІАК «Резиденція Богдана Хмельницького» відбулося відкриття фотодокументальної виставки «Слово, обірване в Биківні», підготовленої науковцями Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили».

Упродовж 1937-1941 рр. Биківнянський ліс під Києвом був місцем таємного поховання жертв масових політичних репресій, розстріляних співробітниками органів НКВС у київських в’язницях. За далеко неповними даними українських істориків на території спецділянки НКВС у Биківнянському лісі у 1937-1941 рр. поховано 30-35 тисяч українців, а також понад 3,5 тисячі іноземних громадян.

На 10 стендах розміщено інформацію про долі 28 письменників – представників покоління Розстріляного відродження, знищених упродовж 1937-1941 рр. у в’язницях НКВС УРСР у Києві та похованих у Биківнянському лісі.

Детальніше...
 

«Мій фронт - мистецтво, моя зброя - творчість»

e-mail Друк

1 лютого 2023 р. в музеї Б.Хмельницького відбулося відкриття персональної виставки Ольги Курської «ХРОНІКИ ПЕРЕМОГИ» та зустріч з художницею.

Ольга Курська – талановита черкаська художниця, ілюстраторка, викладачка Черкаської дитячої школи мистецтв ім. Валентина Талаха, волонтерка. Вона проводить заняття з дітьми і дорослими, які тимчасово покинули свої домівки. Вони малюють листівки та розмальовують футболки для військових і через волонтерів передають їх захисникам на фронт.

З початку повномасштабної війни Ольга Курська створила серію картин, написаних за знаковими подіями російсько-української війни з перших днів і до сьогодні.

Детальніше...
 

НІКЗ «Чигирин»: підсумки 2022 року

e-mail Друк

Як же хотілося б почати допис звичайним «Завершився ще один рік, і ми хочемо розповісти вам, як ми його прожили, які цікаві події в нас відбулися».

))) Але… цей рік змінив все. 2022 став роком важких випробувань для всіх нас. Ми, як і вся країна, жили і працювали в абсолютно нових для нас умовах – умовах повномасштабної війни рф проти України.

Вже 24 лютого у НІКЗ «Чигирин» з метою збереження музейних колекцій були демонтовані постійні експозиції та припинено прийом відвідувачів і проведення екскурсій. Лише з початку квітня, коли ситуація на фронті змінилася (війська рф були відкинуті з північного напрямку), на окремих об’єктах закладу – «Резиденція Б. Хмельницького», «Суботівський історичний музей», «Стецівський етнографічний музей», археологічний музей в м. Чигирин, філія «Холодний Яр» – було відновлено прийом відвідувачів і проведення екскурсій. З червня доступними для відвідувачів стали кілька залів музею Б. Хмельницького, де експонуються тимчасові виставки.

Як і вся країна, ми працювали в умовах повітряних тривог, відключень електроенергії, та, незважаючи на всі складнощі, ми приймали відвідувачів, організовували виставки, брали участь в заходах, проводили майстер-класи, забезпечували збереження предметів музейної колекції… А ще, відчували дружню підтримку і допомогу колег та інституцій, яким небайдужа українська культурна спадщина.

Детальніше...
 

Концерт вокального квартету «Чарівне відлуння»

e-mail Друк

Напередодні Різдва, 23 грудня 2022 р., в Будинку гетьмана ІАК «Резиденція Б. Хмельницького» відбувся благодійний концерт вокального квартету «Чарівне відлуння» Чигиринської дитячої музичної школи.

З ідеєю організації концерту до адміністрації заповідника звернулася Анна Калініна – керівник колективу. Заповідник з радістю відгукнувся на цю пропозицію. Діти мали благородну мету – збір коштів для потреб ЗСУ.

Учасниками квартету є четверо талановитих дітей – Василина та Уляна Половникови і Дар'я та Давид Загорульки.

Це був не перший виступ цього музичного колективу, але перший сольний концерт.

Детальніше...
 
Сторінка 2 з 26

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!