Ви тут: Головна Новини
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Новини

Презентація проєкту «Створення експозиції «Холодний Яр – земля вільних: 2.0»

e-mail Друк

19 жовтня 2023 р. в Медведівському краєзнавчому музеї НІКЗ «Чигирин» (с. Медведівка, Черкаська обл.) відбулася презентація проєкту «Створення експозиції «Холодний Яр – земля вільних: 2.0».

Потреба оновити експозицію Медведівського краєзнавчого музею, перетворивши його на сучасний музей національно-визвольної боротьби в Холодному Яру, постала давно.

Холодноярщина – унікальний куточок України, де відбулося багато визначних подій, що стали знаковими для розбудови української державності. Тут розташована значна кількість пам’ятних місць і пам’яток культури та природи, які пов’язані з героїчною боротьбою за волю і честь українського народу, за незалежність нашої держави. Саме це зумовило сприйняття поняття «Холодного Яру» як символу волі й незламності.

Тож оновлена експозиція має знайомити відвідувачів з національно-визвольною боротьбою у Холодноярському краї в різні історичні епохи, оповідати про звитягу і подвиги героїв Холодноярщини, розкривати їх вплив на сьогодення.

Дякуючи підтримці Українського культурного фонду це вдалося зробити протягом 2021-2023 рр.

У 2021 р. було реалізовано проєкт «Холодний Яр – земля вільних», в рамках якого було створено експозицію, присвячену подіям Козаччини, Гайдамаччини, Української революції 1917-1921 рр. (діяльність Холодноярської організації) на території краю.

Презентована нині експозиція є органічним продовженням створеної у 2021 р. і присвячена новітній історії Холодного Яру – від 30-х рр. ХХ ст. і до сучасності.

Детальніше...
 

До уваги відвідувачів!

e-mail Друк

З 9 жовтня 2023 р. екскурсійне обслуговування на об'єкті "Дуб Максима Залізняка" проводиться з 9.00 до 17.00 год. (Наказ №60 від 09.10.2023)

 

Запрошуємо до участі у фотоконкурсі "Чигиринщина - наш рідний край"

e-mail Друк

Національний історико-культурний заповідник «Чигирин» запрошує учнівську та студентську молодь віком від 11 до 18 років до участі у фотоконкурсі «Чигиринщина – наш рідний край»

Положення про проведення відкритого фотоконкурсу

для учнівської молоді «Чигиринщина – наш рідний край»

Національний історико-культурний заповідник "Чигирин" з 28 вересня по 28 листопада 2023 року включно проводить відкритий фотоконкурс «Чигиринщина – наш рідний край»

Тема конкурсу: Конкурсні фотороботи мають бути присвячені історико-культурній спадщині Чигиринського краю: визначним пам’яткам історії культури та природи, відомим особистостям та регіональним традиціям.

Мета конкурсу:

- привернення уваги учнівської молоді до історико-культурної спадщини Чигиринщини;

- залучення громадян до співпраці з музейними закладами Чигиринщини;

- розвиток фотоаматорства серед учнівської та студентської молоді;

- популяризація результатів творчого потенціалу учасників фотоконкурсу.


1. Загальні положення:

Детальніше...
 

Фотовиставка "Військова еліта Української революції 1917-1921 рр."

e-mail Друк

До Дня Незалежності України на території історико-архітектурного комплексу «Резиденція Б. Хмельницького» експонується фотовиставка «Військова еліта Української революції 1917-1921 рр.»

Це спільний проєкт Українського інституту національної пам’яті та освітньої платформи «Експертний корпус».

Нині в боротьбі з російською аґресією народжується новітнє українське військо. Армія освоює сучасні зразки зброї та оновлені засоби підготовки вояків. Проте не менш важливими є зміни, пов’язані з відмовою від совєтської спадщини, та які покликані відновлювати українські військові традиції.

Детальніше...
 

"Обіймаю тебе, моя Україно!"

e-mail Друк

23 серпня 2023  р. у музеї Б. Хмельницького відкрилася виставка авторської ляльки нашої колеги, молодшого наукового співробітника відділу «Музей Б. Хмельницького» Людмили Харченко «Обіймаю тебе, моя Україно!». Це перша персональна виставка майстрині-лялькарки, яка є народним майстром Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Детальніше...
 

Фотодокументальна виставка «Перерваний урок»

e-mail Друк

18 серпня 2023 р. на території історико-архітектурного комплексу «Резиденція Богдана Хмельницького» Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» відкрилася фотодокументальна виставка «Перерваний урок». Це спільний проєкт Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» та Українського інституту національної пам’яті.

Метою виставки «Перерваний урок» є висвітлення доль репресованих учителів, знищених упродовж 1937-1939 рр. у в’язницях НКВС у Києві та похованих на території таємної спецділянки у Биківнянському лісі.

Детальніше...
 

Запрошуємо до участі у конференції!

e-mail Друк

Шановні колеги!

Запрошуємо взяти участь у Всеукраїнській науковій конференції «Проблеми історичної регіоналістики та мікроісторії» з нагоди 175-ї річниці від дня народження Павла Рябкова та 65-ї річниці від дня народження Сергія Шевченка, яка відбудеться 18-19 жовтня 2023 року на базі Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка (м.Кропивницький).

Організаторами конференції є Центральноукраїнський державний університет ім.В.Винниченка, Харківський національний університет ім.В.Каразіна, Український державний університет ім.М.Драгоманова, Національний історико-культурний заповідник "Чигирин", Уманський державний педагогічний університет ім.П.Тичини, Державний архів Кіровоградської обл.

Детальніше...
 
Сторінка 2 з 26

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!