Ви тут: Головна Новини
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Новини

Виставка "Хрести України: Центр"

e-mail Друк

24 квітня 2024 р. в музеї Богдана Хмельницького НІКЗ «Чигирин» відбулося відкриття виставки «Хрести України: Центр».

На виставці представлено майже 1600 хрестів, які презентують центральні області України – Черкаську, Полтавську і Кіровоградську. Це експонати з колекції єдиного в Україні і Східній Європі Громадського історико-етнографічного ставрографічного Музею Хреста (Дніпропетровська обл.).

На виставці можна побачити хрести від часів Хрещення Русі через епоху Великого князівства Литовського і козацьку добу до початку ХХ століття. Історичні Південна Київщина, Гетьманщина-Полтавщина, північні землі Війська Запорозького низового, переплетення християнського й язичницького, місцеві особливості хрестів, між вірою і красою…

Детальніше...
 

Запрошуємо на виставку «Прип’ять. Машина часу»

e-mail Друк

15 квітня 2024 р. на території історико-архітектурного комплексу «Резиденція Б. Хмельницького» розпочала роботу тимчасова виставка «Прип’ять. Машина часу». Цю унікальну виставку створили співробітники Національного музею «Чорнобиль» разом з дослідником Олександром Юхимовичем Сиротою. На ній представлено 28 фотографій, які перенесуть вас у минуле. Варто тільки завантажити спеціальний додаток та навести на кадр.

Олександр Сирота – відомий дослідник трагедії на  Чорнобильській АЕС. Він має велику колекцію не тільки фотографій, а й відео, які знімали у той час, до аварії, мешканці Прип’яті. Тому виникла ідея, за допомогою сучасних технологій, поєднати сьогоднішню зону відчуження із тим квітучим містом, в якому не було радіації. Так з’явилася виставка «Прип’ять. Машина часу».

Детальніше...
 

Запрошуємо відвідати виставки!

e-mail Друк

В музеї Б.Хмельницького експонується виставка-комікс «Марісель і Панна Котта рятують культурну спадщину». Це унікальний музейний продукт – графічна новела (комікс), створена Одеським муніципальним музеєм приватних колекцій ім. Блещунова (Дім Блещунова).

Мета цього проєкту – привернути увагу до порятунку культурної спадщини країни, розповісти світовій громадській спільноті не лише про реальні загрози у зв’язку з воєнними діями, а й про свідоме нищення російськими агресорами об’єктів культури в Україні і, зокрема, в Одесі.

Графічна новела заснована на подіях, що відбувалися і це реальний досвід одеських музейників під час воєнного стану в лютому-червні 2022 р.

Детальніше...
 

До 100-річчя від дня народження Федора Гордового

e-mail Друк

У музеї Богдана Хмельницького розпочала роботу виставка «Федір Гордовий – автор декоративного розпису цвітнянської кераміки (до 100-річчя від дня народження майстра)».

На виставці представлено розмаїття форм традиційного гончарного кухонного та столового посуду: глечики, слоїки, макітри, ринки, горщики, баняки, миски, кухлики, куманці виготовлені майстрами с. Цвітна, частина з яких орнаментовані за ескізами Федора Петровича Гордового.

В рамках роботи виставки відбулася музейна зустріч з донькою Федора Петровича, Тамарою Гордовою – відомою майстринею декоративного розпису, заслуженою художницею України, яка поділася з присутніми спогадами про батька. А Лариса Кулініч – старша викладачка кафедри мистецької освіти ЦДУ ім. В. Винниченка (м.Кропивницький) – розповіла про власні дослідження цвітнянської кераміки.

Детальніше...
 

Шевченкіана Чигиринського краю

e-mail Друк

В музеї Богдана Хмельницького розпочала роботу виставка «Шевченкіана Чигиринського краю», присвячена 210-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Ніхто не зробив скільки для популяризації історії та пам’яток Чигиринщини, як Тарас Шевченко. Він двічі, у 1843 та 1845 рр. побував на Чигиринщині. Свої враження відтворив у багатьох поезіях та художніх творах.

На виставці представлено копії акварелей та сепій Т. Г. Шевченка, присвячених історико-культурній спадщині Чигиринщини, видання «Кобзаря» різних років, факсимільне відтворення рукописної збірки творів Тараса Шевченка («Кобзар» 1849 р., поеми «Гайдамаки» і «Гамалія»), переписаних латиницею та факсимільне відтворення «Альбому 1845 року».

Детальніше...
 

«Мистецтво з-під обстрілів» Василя Бомбізи

e-mail Друк

З 16 січня 2024 р. в музеї Б.Хмельницького розпочала роботу персональна виставка члена Національної спілки художників України Василя Григоровича Бомбізи. Її назва – «Мистецтво з-під обстрілів», адже на виставці представлено 65 робіт художника, евакуйованих з м. Слов'янськ Краматорського району Донецької області зусиллями Чигиринської територіальної громади на чолі з міським головою Віктором Харченком, за сприяння Слов’янської міської військово-цивільної адміністрації.

Детальніше...
 

НІКЗ «Чигирин»: підсумки 2023

e-mail Друк

Закінчився складний 2023 рік… Минулого року, попри продовження війни з росією, в умовах повітряних тривог, ми активно працювали. Адже російсько-українська війна, що триває – це війна не лише за території, росія прагне знищити нас, як націю, знищити нашу ідентичність, нашу історико-культурну спадщину.

Передусім ми дякуємо Збройним силам України за можливість жити, працювати, розповідати правдиву історію України та рідного краю.

Протягом 2023 р. ми приймали відвідувачів, створювали нові експозиції, виставки, реалізовували проєкти, брали участь у конференціях та ін.

Тож, цього року музеї та об’єкти заповідника відвідало 74598 осіб (у 2022 - 28512), для яких провели 3281 екскурсію (у 2022 - 1158). Приємно відзначити, що українці цікавляться історією своєї держави.

Детальніше...
 
Сторінка 1 з 26

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!