Ви тут: Головна Новини Запрошуємо на виставку «Прип’ять. Машина часу»
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Запрошуємо на виставку «Прип’ять. Машина часу»

e-mail Друк

15 квітня 2024 р. на території історико-архітектурного комплексу «Резиденція Б. Хмельницького» розпочала роботу тимчасова виставка «Прип’ять. Машина часу». Цю унікальну виставку створили співробітники Національного музею «Чорнобиль» разом з дослідником Олександром Юхимовичем Сиротою. На ній представлено 28 фотографій, які перенесуть вас у минуле. Варто тільки завантажити спеціальний додаток та навести на кадр.

Олександр Сирота – відомий дослідник трагедії на  Чорнобильській АЕС. Він має велику колекцію не тільки фотографій, а й відео, які знімали у той час, до аварії, мешканці Прип’яті. Тому виникла ідея, за допомогою сучасних технологій, поєднати сьогоднішню зону відчуження із тим квітучим містом, в якому не було радіації. Так з’явилася виставка «Прип’ять. Машина часу».

За допомогою мобільного додатку кожне фото експозиції «оживає» та «переносить» у минуле.  Ви побачите різні локації міста, які спорожніли після катастрофи на Чорнобильській АЕС: центральну площу, школу, магазин, стадіон, та, навіть, лиса Семена, який свого часу прославився як старожил Рудого лісу.

Першими відвідувачами виставки були студенти Чигиринського економіко-правового фахового коледжу УНУС.

Виставка експонується в рамках підписаного меморандуму про співпрацю НІКЗ «Чигирин» з Національним музеєм «Чорнобиль».

Висловлюємо щиру вдячність автору виставки Олександру Сироті, генеральній директорці Національного музею «Чорнобиль» Віталіні Мартиновській та заступниці генеральної директорки Яніні Швачко за можливість представити виставку в Чигирині.

Відвідати виставку можна до 10 червня 2024 р. Запрошуємо!

 

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!