Ви тут: Головна Новини Запрошуємо відвідати виставки!
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Запрошуємо відвідати виставки!

e-mail Друк

В музеї Б.Хмельницького експонується виставка-комікс «Марісель і Панна Котта рятують культурну спадщину». Це унікальний музейний продукт – графічна новела (комікс), створена Одеським муніципальним музеєм приватних колекцій ім. Блещунова (Дім Блещунова).

Мета цього проєкту – привернути увагу до порятунку культурної спадщини країни, розповісти світовій громадській спільноті не лише про реальні загрози у зв’язку з воєнними діями, а й про свідоме нищення російськими агресорами об’єктів культури в Україні і, зокрема, в Одесі.

Графічна новела заснована на подіях, що відбувалися і це реальний досвід одеських музейників під час воєнного стану в лютому-червні 2022 р.

Під час презентації присутні мали змогу поспілкуватися з Марією Апрятовою – авторкою, ілюстраторкою, яка намалювала комікс чорно-білою графікою. Вона є завідувачкою відділу виставок Дому Блещунова. А розробила концепцію, ідею, сценарій графічної новели Олена Ілясова – головний зберігач музейної колекції (нині - директорка музею).

Марісель і Панна Кота – звичайнісінькі кицьки, що жили безтурботним і спокійним життям в Одеському муніципальному музеї приватних колекцій ім. Блещунова («Дім Блещунова»). Але в нашій країні настав день 24 лютого 2022, який назавжди змінив життя не тільки людей, але й тварин. Головні героїні коміксу мають реальних прототипів – це дві кицьки, які дійсно живуть в одеському музеї.

Комікс – це розповідь про порятунок колекції музею, це правдиві історії з життя музейників з першого дня повномасштабного вторгнення.

У червні 2023 р. комікс в румунському перекладі вже був представлений в музеї історії міста Кишинів, де відбулася виставка у межах Днів культури України в Молдові. В Україні комікс було презентовано в Одесі, у Львові, в Ізмаїлі, а тепер і в Чигирині.

Щиро дякуємо Одеському муніципальному музею приватних колекцій ім. Блещунова (Дім Блещунова) та особисто Марії Апрятовій і директорці музею Олені Ілясовій за можливість представити цю унікальну виставку в музеї Б.Хмельницького.

Виставка працюватиме до 15 квітня 2024 р.

Друзі, нагадуємо, в музеї Б. Хмельницького також можна оглянути виставку «НІКЗ «Чигирин»: шлях в 35 років», присвячену 35-річчю створення заповідника. Відвідавши виставку, ви ознайомитеся з тими змінами, які відбулися протягом 35 років, науково-дослідною, науково-освітньою, фондовою, виставковою роботою закладу. Крім того, зможете побачити творчий доробок майстрів-співробітників заповідника Я.Брюховецького, Є.Поступайла, Ю.Нечая, Н.Атамась, Л.Супряги, Л.Харченко.

Щиро запрошуємо!

 

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!