Ви тут: Головна Новини Шевченкіана Чигиринського краю
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Шевченкіана Чигиринського краю

e-mail Друк

В музеї Богдана Хмельницького розпочала роботу виставка «Шевченкіана Чигиринського краю», присвячена 210-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка.

Ніхто не зробив скільки для популяризації історії та пам’яток Чигиринщини, як Тарас Шевченко. Він двічі, у 1843 та 1845 рр. побував на Чигиринщині. Свої враження відтворив у багатьох поезіях та художніх творах.

На виставці представлено копії акварелей та сепій Т. Г. Шевченка, присвячених історико-культурній спадщині Чигиринщини, видання «Кобзаря» різних років, факсимільне відтворення рукописної збірки творів Тараса Шевченка («Кобзар» 1849 р., поеми «Гайдамаки» і «Гамалія»), переписаних латиницею та факсимільне відтворення «Альбому 1845 року».

Унікальним експонатом є «Портрет Т. Шевченка» невідомого художника, історія якого надзвичайно цікава. Виконано картину на полотні олійними фарбами в кін. ХІХ - поч. ХХ ст. Портрет зберігався в родині українського етнографа і фольклориста Марка Федоровича Грушевського, який в кін. ХІХ - поч. ХХ ст. був священником у с. Суботів. До фондів заповідника портрет передала онука Марка Федоровича – Левчук (Грушевська) Валерія Львівна у 2002 р.

Крім того, на виставці ви зможете побачити листівки, марки, конверти, присвячені Кобзарю.

Запрошуємо відвідати виставку!


 

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!