Ви тут: Головна Новини "Обіймаю тебе, моя Україно!"
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

"Обіймаю тебе, моя Україно!"

e-mail Друк

23 серпня 2023  р. у музеї Б. Хмельницького відкрилася виставка авторської ляльки нашої колеги, молодшого наукового співробітника відділу «Музей Б. Хмельницького» Людмили Харченко «Обіймаю тебе, моя Україно!». Це перша персональна виставка майстрині-лялькарки, яка є народним майстром Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Творчість приваблювала Людмилу завжди: в’язала, малювала, виготовляла м’які та в’язані іграшки, освоїла техніку «декупаж». Приваблювало лозоплетіння та ткацтво. Далі спробувала себе у лялькарстві, яке на сьогодні стало її головним хобі. У 2017 році пані Людмила захопилася роботою з джутовою ниткою, а маленькі лялечки відомої майстрині Олени Харченко (м. Бердянськ), створені в цій техніці, стали поштовхом для власної творчості. Навчалася за зразками, які знаходила у книжках, дечому навчалась самостійно. У своїх роботах майстриня використовує лише натуральні матеріали: джутові та льняні нитки, мереживо, намистини, різнокольорову пряжу, для одягу – текстиль.

У 2020 р. відвідувачі музею Б. Хмельницького вперше познайомилися з роботами Людмили Харченко в рамках виставкового проєкту «Зі щирою прихильністю до життя народного», окремим розділом якого була виставка авторської ляльки.

24 лютого 2022 р. життя змінилося... Тому Людмила не могла не відгукнутися своєю творчістю на ті події, що відбуваються в Україні з початком повномасштабного вторгнення рф. Хоча, як розповідає майстриня, вона дуже довго не могла творити: не той настрій, не ті емоції. Перша лялька після довгої перерви була створена у 200-ий день війни.

Свої переживання та емоційний стан Людмила почала показувати через творчість, зокрема через вузлову ляльку. Трагічні події теж змушують творити: звуки сирен, біль матерів, тисячі біженців і віра в українців та нашу Перемогу – все це Людмила передає через ляльку. Її лялечки дуже реалістично відображають те, що зараз відчуває кожен українець. За період війни з’явилася ціла серія військово-патріотичних робіт, які сьогодні представлені на виставці.

З лютого 2022 р. Людмила займється волонтерською діяльністю. На базі НІКЗ «Чигирин» проводила майстер-класи для дітей та дорослих по виготовленню янголів та оберегів, які передавали на передову. Власноруч створені патріотичні лялечки неодноразово відправляла волонтерам Дніпра та Києва. Для захисників України в’язала теплі шкарпетки. Патріотичні браслети плетені Людмилою оберігають бійців 49 ОСБ «Карпатська січ». В грудні 2022 р. ляльки, створені Л.Харченко, відправилися до Америки в Лос-Анджелес на благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ. Ярмарок організований Міжнародним волонтерським логістичним центром «Марлог» (м.Ковель). Виручені кошти з ярмарку направлено на придбання медичних препаратів для захисників.

Роботи майстрині зберігаються в багатьох музейних та приватних колекціях України, Польщі, Австрії, Німеччини, США, Канади та ін. Поповнили вони і колекцію фондів НІКЗ «Чигирин».

Під час відкриття виставки прозвучало багато теплих, щирих слів подяки майстрині за її творчість, побажань натхнення і нових досягнень. А головне побажання, щоб якнайшвидше у виставковій залі музею було презентовано нову виставку Людмили Харченко, присвячену нашій Перемозі!

Наші найщиріші вітання колезі!


 

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!