Ви тут: Головна Новини «Слово, обірване в Биківні»
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

«Слово, обірване в Биківні»

e-mail Друк

3 лютого 2023 р. на території ІАК «Резиденція Богдана Хмельницького» відбулося відкриття фотодокументальної виставки «Слово, обірване в Биківні», підготовленої науковцями Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили».

Упродовж 1937-1941 рр. Биківнянський ліс під Києвом був місцем таємного поховання жертв масових політичних репресій, розстріляних співробітниками органів НКВС у київських в’язницях. За далеко неповними даними українських істориків на території спецділянки НКВС у Биківнянському лісі у 1937-1941 рр. поховано 30-35 тисяч українців, а також понад 3,5 тисячі іноземних громадян.

На 10 стендах розміщено інформацію про долі 28 письменників – представників покоління Розстріляного відродження, знищених упродовж 1937-1941 рр. у в’язницях НКВС УРСР у Києві та похованих у Биківнянському лісі.

Тут знайшли свій останній спочинок письменники Михайль Семенко, Майк Йогансен, Володимир Ярошенко, Вероніка Черняхівська, Яків Савченко, Михайло Биковець та інші. Серед них і наш земляк, уродженець с. Боровиця, письменник Віталій Чигирин та один із організаторів Вільного козацтва на Черкащині, отаман Холодного Яру, політичний і громадський діяч, письменник Яків Водяний.

Виставка розповідає про особливості літературного процесу 1920-х – 1930-х рр. і водночас свідчить про те, як швидко радянська влада не лише поставила заслін розквіту творчих сил України, але й почала знищувати фізично самих митців. Матеріали виставки містять інформацію про життєвий і творчий шлях репресованих письменників та документи з архівно-кримінальних справ, з яких можна довідатися про те, що відбувалося з літераторами під час слідства, про абсурдні звинувачення, які їм висувались, а також свідоцтва бездоказовості чи сфальсифікованості цих справ.

Дякуємо за співпрацю співробітникам Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» та, зокрема, заступнику директора з наукової роботи Тетяні Шептицькій.

Виставка триватиме до 30 березня 2023 р.

 

 

 

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!