Ви тут: Головна Новини «…В Чигирині його любили люди, бо на землі він добрий слід лишив…»
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

«…В Чигирині його любили люди, бо на землі він добрий слід лишив…»

e-mail Друк

18 вересня виповнилося 110 років від дня народження талановитого художника, музиканта, поета Михайла Івановича Кладницького.

Він був молодшим сином у небагатій чигиринській родині. З дитинства любив малювати, колекціонував листівки, цікавився історією, багато читав, захоплювався музикою. Хоча Михайло мріяв стати художником, батьки наполягли на більш практичній спеціальності. Тому хлопець поступив до Кіровоградського будівельного технікуму і після його закінчення трудився на багатьох будовах країни. У роки ІІ Світової війни воював на фронті, був поранений. У 1945 р. повернувся до рідного Чигирина, працював у районній споживчій спілці до виходу на заслужений відпочинок.

Творча натура Михайла Івановича протягом усього життя шукала виходу. Так, в молоді роки, працюючи на будовах, малював на замовлення плакати, вивіски; окремо писав для себе, для душі. З фронту, пишучи листи дружині, сину, прикрашав їх малюнками, інколи листи були у віршованій формі. В мирний час створював карикатури на колег по роботі, був керівником гуртка юних художників та домрового оркестру районного Будинку культури. Але основним захопленням Михайла Івановича залишався живопис. Колекція його художніх робіт стала одним із перших надбань заповідника у 1996 р. Ці роботи цікаві і різноманітні за тематикою і технікою виконання, створені переважно у 60-80 рр. ХХ ст. Серед них і чудові пейзажі, і зображення визначних місць Чигиринщини, портретний живопис і, навіть, карикатури.

Ознайомитися із творчим доробком Михайла Івановича Кладницького можна відвідавши музей Богдана Хмельницького. На виставці «…В Чигирині його любили люди, бо на землі він добрий слід лишив…» представлені художні роботи митця та його особисті речі.

Щиро запрошуємо!

Ольга Брель,

старший науковий співробітник

 

 

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!