Ви тут: Головна Новини До Дня Української Державності!
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

До Дня Української Державності!

e-mail Друк

До Дня Української Державності на території історико-архітектурного комплексу «Резиденція Б. Хмельницького» експонується дві виставки: «І повіє огонь новий з Холодного Яру» та «Воїни. Історія українського війська».

Банерна виставка «І повіє огонь новий з Холодного Яру» є спільним виставковим проєктом Українського інституту національної пам’яті та Національного історико-культурного заповідника «Чигирин», що розкриває роль Холодного Яру як особливого місця в історії становлення української державності, показує спадковість традицій боротьби за волю та незалежність в Холодноярському краї від козацьких часів до сьогодення. Гасло холодноярців «Воля України або смерть» і сьогодні надихає наших захисників на боротьбу з росіянами.

Тимчасова виставка «Воїни. Історія українського війська» є проєктом Українського інституту національної пам’яті і знайомить із військовими традиціями українського народу, показує шлях, який пройшли збройні сили України від Русі до сьогодення. (Автор проєкту – Микола Балабан. Авторка світлин – Анна Сенік). На плакатах ми зможете побачити воїнів часів Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, Гетьманщини, періоду Української Народної Республіки, Легіону Січових Стрільців, Української Галицької Армії, Української Повстанської Армії та наших сучасних захисників, які ціною власного життя відстоюють незалежність України.

Російська пропаганда століттями пере­конувала українців, що вони – народ лінивий, миролюбний, ледь не самі «гречкосії». Навіть коли згадок про збройні сили України годі було уникнути, то ворог називав їх «мазепинцями», «петлюрівцями», «бан­дерівцями», «бандитами». Заперечував їх бойові вміння, відмовляв у героїзмі та праві боротися за власні інтереси.

Усе це неправда. Українці – справжній народ-військо. Навіть у періоди бездержавності ми завжди вміли самоорганізуватися, щоб захистити себе та свою землю. Історія ж нашого війська сягає кореня­ми часів давньої Русі. Козацька піхота була чи не найкращою у Східній Європі. Та й у XX ст. українці явили чимало зразків мужності та воїнської вправності.

Сьогодні Україна знову відстоює своє право на незалежність.

24 лютого 2022 р. росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.

Вже більше п’яти місяців Україна чинить запеклий опір. Сотні тисяч українців стали до лав Збройних Сил, стали надійним щитом для кожного з нас. На лінії вогню наші захисники і захисниці воюють відчайдушно і хоробро. Заради дітей, заради рідних, заради нашого майбутнього!

Дякуємо Збройним Силам за кожен день, що наближає нас до Перемоги!

Боротьба триває…

Історія українського війська продовжує писатися сьогодні!

Олена Трощинська,

молодший науковий співробітник

 

 

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!