Ви тут: Головна Напрями роботи: Фондова збірка Трипільський горщик
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Трипільський горщик

e-mail Друк

В археологічному музеї НІКЗ "Чигирин" експонується унікальна річ - горщик трипільської культури (3600 р. до н.е.). Він був переданий до фондів заповідника у жовтні 2006 року Службою безпеки України.

Горщик глиняний А-5388, виготовлений з глиняного тіста та домішкою піску, поверхня світло-коричневого кольору. Виріб має відігнуті зовні вінця, кулястий тулуб, конічний низ та незначно ввігнуте дно. В місці найбільшого діаметру знаходяться дві ручки. Поверхня горщика залощена, декорована темно-коричневим ангобним розписом: вінця - шістьма півкруглими елементами; тулуб - двома паралельними лініями, які виконані колом. Орнаментальний пояс оконтурений дугастими елементами, що ідентичні декору вінець.

Трипільська культура - археологічна культура часів енеоліту, назва якої походить від села Трипілля на Київщині. Вона є однією з основних давньоземлеробських культур мідного віку. Трипільські племена займали простори Східної Європи від Дніпра до Карпат, від Полісся до Чорного моря та Балканського півострова.

Під час археологічних досліджень на поселенні Молюхів Бугор (біля с.Новоселиця Чигиринського району) було виявлено 168 фрагментів трипільської імпортної кераміки, які мають велике значення для характеристики зв'язків матеріальної та духовної культури давніх мешканців Потясминня з Трипільським світом.

Дерев'янко Наталія,

молодший науковий співробітник відділу науково-фондової роботи

 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!