Ви тут: Головна Напрями роботи: Фондова збірка Натільні хрестики
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Натільні хрестики

e-mail Друк

Робота художника-реставратора тривала і кропітка, потребує грунтовних знань, практичних вмінь та професійного досвіду, і часто саме від неї залежить не лише експозиційний вигляд, а і подальша доля музейного предмета.

В 2010 році фондова збірка НІКЗ «Чигирин» поповнилася цікавою колекцією дрібної металевої пластики, яка була передана до заповідника працівниками СБУ згідно рішення Міністерства культури України. Колекція була представлена комплексами археологічних предметів - натільними хрестиками та іконками, прикрасами (підвісками, перснями) та ін. На жаль, переважна частина вказаних предметів через значні пошкодження не мала експозиційного вигляду та не могла бути представлена на виставках.

На початку 2017 року частина предметів даної колекції була передана для проведення досліджень, реставраційних та консерваційних робіт реставратору художніх виробів та декоративних предметів НІКЗ «Чигирин» Супрязі Лідії Миколаївні. В ході роботи було видалено продукти корозії та патини, усунуто наслідки механічної деформації, проведено консерваційні заходи.

На фото представлені вказані предмети до та після проведення реставраційно-консерваційних робіт.


 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!