Ви тут: Головна Новини Петиція до Президента України
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Петиція до Президента України

e-mail Друк

Петиція до Президента України

щодо врегулювання питання охорони музеїв та об’єктів культурної спадщини у відповідності до вимог сьогодення.

Спроба адміністрації Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» провести закупівлю послуг охорони, шляхом застосування процедури відкритих торгів, принесла можливість зекономити для держави кошти у сумі більше 1 млн. гривень. Разом з цим такі дії викликали шалений спротив системи, яка категорично не бажає реформуватися і намагається не допустити впровадження ринкових методів у сфері охорони об’єктів культурної спадщини.

З метою скасування результатів торгів до нас застосовується широкий спектр засобів впливу: від публікацій відповідного характеру до численних перевірок і погроз.

Раніше обов’язковість застосування підрозділів Державної служби охорони для охорони музеїв та заповідників визначалось Постановою КМУ від 10.08.1993 року №615 «Про заходи щодо вдосконалення охорони об’єктів державної та інших форм власності». Дана Постанова в умовах реформування МВС України втратила свою актуальність, а створення нової суперечитиме антимонопольному законодавству.

Просимо на державному рівні врегулювати питання охорони музеїв та об’єктів культурної спадщини у відповідності до вимог сьогодення.

http://cherkasy-city.com/ua/fullnews/207416

«Автомайдан-Черкаси»: Як в Чигирині «навчилися» проводити тендери та «економити» бюджетні кошти

В Україні більш корумпованої сфери у бюджетному середовищі, ніж тендери та державні закупівлі, годі й шукати. Складається враження, що процедури аукціонів тільки й створенні для розкрадання бюджетних коштів - адже у цьому зацікавлені і покупець, і продавець. …Що заважає розпоряднику коштів організувати «чесні» торги, запросивши до них лише «обраних» та «своїх» учасників – і  придбати товари та послуги за космічними цінами? Вірно – ніщо!  А, у випадку, коли на тендері з’явиться хтось, кого насправді не чекали – щось «зімпровізують», пропозицію  невдахи відхилять через сотню безглуздих причин  – тільки б не заважав!!

Така схема, схоже, налагоджується і у славному козацькому краю – Чигирині. Йдеться про Національний історико-культурний заповідник "Чигирин", який не одне десятиліття радував черкащан та гостей області прекрасними експонатами та речами старовини. Проте, у недалекому майбутньому музей може порадувати ще й охочих до нечесного заробітку комерсантів, організувавши «прозорі» державні закупівлі.

Незважаючи на законодавчу базу, директор заповідника Полтавець Василь Іванович, вирішив внести до Закону України «Про здійснення державних закупівель» свої пропозиції та організував (голова тендерного комітету В.П. Кулинич – лише виконавець) ідеальну, на його думку схему для заробітку грошей.

На 2016 рік заповідник планує закупити послуги у сфері громадського порядку та громадської безпеки (на що передбачено 3,3 млн. грн.) та провести відповідні державні закупівлі. Незважаючи на законодавчу базу, де такі послуги закуповуються у одного учасника, директор уже підшукав для торгів  двох учасників – ТОВ «Шериф-захист» та ТОВ «ТСК» (обидва - із м. Київ). Не завадив йому і той факт,  що державні музеї, картинні галереї, історико-культурні заповідники охороняються службою охорони в системі МВС (згідно  затвердженого Постановою Кабінетів Міністрів України переліку об'єктів, що підлягають обов'язковій охороні підрозділами Державної служби охорони при Міністерстві внутрішніх справ за договорами).

Але, враховуючи суму тендеру та закони тіньового ринку, де сума «відкату» складає близько 10 %, на кону для пана Полтавця стоїть доволі значна сума – 300 тис. грн….

Ми жодним чином не захищаємо і не представляємо інтереси будь-яких структур, окрім інтересів держави та суспільства, але в даній ситуації навіть неозброєним оком видно, що тендер «відбувся», ще не розпочавшись. Державна служба охорони, що подала на торги свою пропозицію – і уже не один рік надає аналогічні послуги по всій області, забезпечує робочі місця десяткам черкащан, а головне – сплачує офіційно всі податки та платежі - не має шансів на перемогу в тендері, адже, за конфіденційною інформацією, київські ділки уже домовилися про торги з Полтавцем.

Звісно, цей тендер може стати тією сотою частиною від всіх правопорушень, які вчиняються у заповіднику (чого варта лише остання ревізія фінансової інспекції!). Але нам хотілося б не дізнаватись про уже скоєне із ревізії, а упередити незаконні дії та вберегти бюджетні кошти від розкрадання.

 


 

 

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!