Ви тут: Головна Новини НЕ ВБИВАЙТЕ ЧИГИРИН!
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

НЕ ВБИВАЙТЕ ЧИГИРИН!

e-mail Друк

Коли вперше місяців зо два тому вловив у соцмережах повідомлення про намір однієї дуже любої нинішній владі аграрної компанії насадовити птахофабрик в історичному та духовному осерді України, на Чигиринщині, – не повірив очам своїм: думав, якась вражина-фейкотворець зумисне підлими брехнями липку павутину суспільної тривоги плете. Але, зателефонувавши друзям-чигирицям, отримав коротку, як контрольний у скроню, відповідь: “Свята правда!”
Не втяла Московія славний Чигирин “мирним атомом”, зате теперки “наші” завидющі і загребущі землячки, бодай їм чотири дошки і п’ятої трошки, любесенько загидять Гетьманську столицю смердоттям курників?

Саме час в усі дзвони дужо бити, хто в Бога вірує! Як перед ординською навалою – скликать усіх на мури!
Чигирин – душа України. “А в них во всем их казацком народе, всегда во устех то слово и намерение и дело: при ком Чигирин и Киев, при том и они все должны в вечном подданстве и верности и в тишине жити”. Так писав колись про козаків до московського царя Гетьман України Іван Самойлович.
Тому й б’є прицільно “рідна” вражина, поріддя гемонське, срібнопродажне, “волі нашої отрута” – у самісіньку вкраїнську душу смертно гатить! Випекти, вичахнути, узяти струпом, пустити порохами на чотири вітри. Щоб ані сліду – тільки послід… Курячий.
Піднімаймося, люди, за нашу душу! Трясімо недолюдків, як миршаву грушу! Бо тільки-но з ганьбою припаде на коліно повитий куроїдами-баригами Чигрин – умить виросте нищівний Холодний Яр.
І то вище Говерли!

Валерій ЯСИНОВСЬКИЙ

http://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/ne-vbyvajte-chygyryn/#more-183

ГОЛОС ПИСЬМЕННИКІВ

«У 70-х роках ХХ століття українські письменники та творча інтелігенція стали на захист гетьманського Чигирина і відвели небезпеку спорудження АЕС на козацьких кістках. Нинішні магнати, «курячі» олігархи, задумали побудувати на березі Дніпра, неподалік Національного історико-культурного заповідника «Чигирин», резиденції гетьмана Богдана Хмельницького, фортеці гетьмана Петра Дорошенка, етнографічно-туристичного комплексу «Козацький хутір» та дитячого оздоровчого табору, 114 курників на 2 мільйони голів птиці.
Реалізація цього екологічного проекту завдасть непоправної шкоди досі чистій природі Чигиринщини, пам’яткам історії, культури, археології, гідрології. Концентрація у повітрі, ґрунті та воді сотень тисяч тон небезпечних хімічних сполук, курячого посліду і пилу, тваринних вірусів отруїть довкілля, ґрунтові води, підірве здоров’я людей.
1918901_880179128717166_497697546573145824_nЧигирин не має залізничного сполучення. Транспортування продукції і шкідливих відходів птахо- виробництва туристичним маршрутом Чигирин-Медведівка-Мельники-Холодний Яр-залізнична станція Кам’янка – це катастрофа для історичних сіл Чигиринського району. Це знищення проекту створення національного природного парку «Холодний Яр», за яке борються екологи, історики, патріоти-активісти.
За кількістю історичних, археологічних, природних пам’яток легендарному урочищу Холодний Яр немає рівних в Україні. Місця, де починалися південні рубежі Київської Русі, де розгорілися Хмельниччина, Гайдамаччина, де зі зброєю у руках і прапором «Воля України або смерть!» до останнього подиху билися з ворогом захисники УНР, де й досі височіє тисячолітній велет, дуб Максима Залізняка, щороку відвідують сотні тисяч туристів з усіх куточків країни та з-за кордону. Для молоді Холодний Яр — символ сили й незламності українського духу. Символ державності, волі й свободи.
Спорудження на могилах героїв України курників – не просто помилка. Це нахабний цинізм. Це зневага до історичної пам’яті та національної гідності. Це плюндрування землі, де творилася українська нація, історія і держава.
Закликаємо всіх небайдужих стати на захист стародавнього Чигирина, Суботова, Медведівки, Холодного Яру – історичних святинь українського народу! Не з руйнування, а з відродження благословенної землі борців за волю України треба починати підготовку до історичної дати – сторіччя подій Української революції 1917—1921 рр., указ про відзначення якої щойно підписав Президент України.

Дмитро ПАВЛИЧКО
Юрій МУШКЕТИК
Борис ОЛІЙНИК
Василь ШКЛЯР
Іван ДРАЧ

 

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!