Ви тут: Головна Новини Відреставровані ікони
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Відреставровані ікони

e-mail Друк

Традиційно українцями ікона сприймається як святиня. З давніх часів вона займає чільне місце у храмах та в оселі кожної християнської сім’ї. Чисельні іконописні зображення стали, також, справжньою окрасою багатьох вітчизняних музейних колекцій. В фондовій збірці нашого заповідника також сформувалась невелика за обсягом, але цікава за змістом та значима колекція переважно народних ікон ХVІІІ – поч. ХХ ст.ст.

На жаль, 70 років атеїстичної державної ідеології стали причиною не лише занепаду релігійного мистецтва, а і масового систематичного знищення вже існуючих сакральних пам’яток. Значна частина іконописних зображень надходить до музейних зібрань зі значними, часто непоправними втратами. Саме тому першочерговим завданням в процесі збереження таких пам’яток культурної спадщини є проведення негайних досліджень та консерваційно-реставраційних заходів.

Протягом 2015 року фахівцями Національного науково-дослідного реставраційного центру України Бичко Т.А., Когут Л.В., Костенко І.В. та Фроловою О.А. на базі ННДРЦУ було досліджено та відреставровано дев’ять ікон з фондів НІКЗ «Чигирин». Колектив заповідника висловлює щиру вдячність колегам, які відродили та повернули до життя наші святині. Адже саме це дасть нам можливість зберегти їх для наступних поколінь.

Найближчим часом відвідувачі заповідника зможуть ознайомитись з відродженими іконами на одній з тематичних виставок.

 

 

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!