Ви тут: Головна Новини Обстеження узбережжя Кременчуцького водосховища
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Обстеження узбережжя Кременчуцького водосховища

e-mail Друк

У грудні 2015 року співробітниками Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» було проведено обстеження узбережжя Кременчуцького водосховища на ділянці між с.Калантаєвим Світловодського району Кіровоградської області та захисною дамбою біля с.Стецівка Чигиринського району.

В результаті обстеження берегової лінії було зібрано фрагменти різночасової кераміки: ліпної та кружальної, тонко - та товстостінної, чорного та сірого кольорів. Також було знайдено вироби із каменю та заліза.

Знахідки зустрічалися на відстані близько 50 метрів від берега, на піщаному дні водосховища. Вони утворювали скупчення у вигляді невеликих ланцюжків, можливо, це були залишки жител.

На всій досліджуваній території побережжя були виявлені викопані шурфи різної глибини. Нам залишається лише здогадуватися, що нелегальні копачі звідти дістали – скарб чи якусь випадкову дрібничку?.. Нажаль, в останні роки дії «чорних» археологів в Україні стали масовими: грабують археологічні пам’ятки в значних масштабах, як варвари, і ця проблема залишається на сьогодні відкритою…

Археологічні знахідки, які були виявлені під час польової розвідки пройдуть камеральну обробку і наукову атрибуцію та поповнять археологічну колекцію фондів заповідника.


 

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!