Ви тут: Головна Новини Писанка - шедевр українського мистецтва
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Писанка - шедевр українського мистецтва

e-mail Друк

Стало вже доброю традицією НІКЗ «Чигирин» співпрацювати з учнями та вчителями Медведівської середньої школи . Готуючись до свята Світлого Христового Воскресіння працівниками музею Богдана Хмельницького та краєзнавчого музею села Медведівки у школі був проведений майстер-клас «Писанка – шедевр українського мистецтва».

Яйце декороване традиційними символами в народі називають писанкою. Писанкарство – надзвичайно цікавий вид народних художніх ремесел. Писанка – велике надбання нашої культури, безцінний скарб нашого народу, шедевр мініатюрного розпису. Традиція писанкарства передавалася від покоління до покоління і сьогодні вона набуває великого інтересу і відродження.

Для Ольги Піскун –наукового співробітника Національного-історико культурного заповідника «Чигирин» розписувати яйця до Великодня є покликанням душі. Свою майстерність вона передає діткам. Учні Медведівської школи з великим задоволенням долучилися до таємниць писанкового світу. Хлопчики на рівні з дівчатками з захопленням творчо підішли до розпису яєць, дотримуючись традицій символів. Неочікуваним для самих дітей був результат - кожна писанка була неповторною і унікальною у розписі. Учні отримали чудову можливість ознайомитися з технологією написання писанки, символами в писанкарстві, символіки кольорів.

Л.Калініченко, екскурсовод філіалу "Холодний Яр" 

 

Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!