Ви тут: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Фондова збіркаПотир кінця XVII - середини XVIII ст.ст. із фондового зібрання НІКЗ «Чигирин»

e-mail Друк

У зібранні Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» зберігається потир [КВ-11374, ІП-3899], який представлений в експозиції Музею Богдана Хмельницького м.Чигирина. Потир був переданий в дар заповіднику у лютому 2007 року громадянином Мовчаном В.Б. (рис.1).

Потир – чаша, яка використовується під час богослужіння. У канонічних Євангеліях є опис Таємної вечері, під час якої Ісус дав заповіт Євхаристії. Саме та чаша, яку тримав в руках Ісус під час Таємної вечері, проголосивши заповіт Євхаристії і стала праобразом потира. У потирі, за уявленнями християн, вино перетворюєть у кров Ісуса.

Детальніше...
 

Кам’яний осілок з ручкою в золотій оправі із кургану «Скіфська Могила»

e-mail Друк

В експозиції Чигиринського археологічного музею Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» представлений кам’яний осілок з ручкою в золотій оправі, виявлений під час проведення археологічних досліджень Мотронинського городища скіфського часу біля с.Мельники Чигиринського району Черкаської області.

Детальніше...
 

Скляна чаша черняхівської культури із археологічної збірки НІКЗ «Чигирин»

e-mail Друк

Серед технологічних досягнень стародавнього людства, поруч з відкриттям колеса, вмінням плавити та обробляти метали, стоїть і така окрема галузь людської діяльності як скловиробництво. Винахід плавлення скла та його подальша обробка припадає приблизно на 4 тисячі років до н.е. Де це відбулося - Єгипет, Межиріччя чи Передня Азія – наразі невідомо. Єдине, в чому одностайні фахівці, обробка скла - продукт і характерна риса цивілізації.

Детальніше...
 

З історії одного музейного предмета

e-mail Друк

Казан XII- XIII ст.ст. із археологічної збірки НІКЗ «Чигирин»

В археологічній колекції наукових фондів Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» зберігається мідний клепаний казан. Казан було знайдено між селами Суботів та Новоселиця Чигиринського району, на глибині близько одного метра. Дана посудина привертає нашу увагу, оскільки, це є дійсно рідкісна знахідка на теренах Чигиринщини.

Детальніше...
 

Колекція гарматних ядер та фрагментів ХVІІ століття у фондовій збірці НІКЗ «Чигирин»

e-mail Друк

В фондовій збірці НІКЗ «Чигирин» зібрана велика колекція (близько трьохсот) гарматних ядер та їх фрагментів.

Основне джерело надходження – матеріали археологічних розвідок та експедицій під керівництвом Горішнього П.А., Мудрицького Г.А., Куштана Д.П., які проходили у 1989-1994 р.р., 2004 р., 2006 р. на території Замкової гори (Бастіон Дорошенка, залишки церкви Петра і Павла) та Нижнього міста (Фото 1).

Детальніше...
 
Сторінка 1 з 3
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!