Ви тут: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Виставка "Хрести України: Центр"

e-mail Друк

24 квітня 2024 р. в музеї Богдана Хмельницького НІКЗ «Чигирин» відбулося відкриття виставки «Хрести України: Центр».

На виставці представлено майже 1600 хрестів, які презентують центральні області України – Черкаську, Полтавську і Кіровоградську. Це експонати з колекції єдиного в Україні і Східній Європі Громадського історико-етнографічного ставрографічного Музею Хреста (Дніпропетровська обл.).

На виставці можна побачити хрести від часів Хрещення Русі через епоху Великого князівства Литовського і козацьку добу до початку ХХ століття. Історичні Південна Київщина, Гетьманщина-Полтавщина, північні землі Війська Запорозького низового, переплетення християнського й язичницького, місцеві особливості хрестів, між вірою і красою…

Після офіційного відкриття учасники презентації мали змогу послухати авторську екскурсію засновника і директора Музею Хреста, колекціонера, історика-ставрографа, дослідника Віктора Векленка. Присутні дізналися, що сьогодні експозиція і фонди Музею Хреста налічують більше 10000 експонатів і охоплюють 22 області України. Крім культового чи мистецтвознавчого значення хрести і хрестики виступають і як свідки багатовікової історії нашої землі. Кожен хрестик свідчить про ту чи іншу людину, яка мешкала на українських землях 100, 300 чи 900 років тому. Хрестики показують величезний спільний культурний простір українських земель, а також регіональні особливості. Хрестики показують міграційні процеси, додатково висвітлюють етнічну історію українських земель.

Для українців хрестик був символом віри, оберегом, прикрасою. І сьогодні вони свідчать нам про відповідну епоху, традицію, етнічний компонент.

Виставка експонуватиметься з 24 квітня до 24 червня 2024 р.

Запрошуємо!

 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!