Ви тут: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

«Мистецтво з-під обстрілів» Василя Бомбізи

e-mail Друк

З 16 січня 2024 р. в музеї Б.Хмельницького розпочала роботу персональна виставка члена Національної спілки художників України Василя Григоровича Бомбізи. Її назва – «Мистецтво з-під обстрілів», адже на виставці представлено 65 робіт художника, евакуйованих з м. Слов'янськ Краматорського району Донецької області зусиллями Чигиринської територіальної громади на чолі з міським головою Віктором Харченком, за сприяння Слов’янської міської військово-цивільної адміністрації. У 2022 р., після повномасштабного вторгнення росії, Слов’янськ, де проживав художник, опинився під обстрілами. Василь Бомбіза був вимушений переїхати з зони активних бойових дій до м. Чигирин, залишивши свій творчий доробок в Слов'янську. Проживаючи в Чигирині – затишному містечку з чарівною природою, В. Бомбіза за досить короткий час створив серію робіт, присвячених Чигиринщині. Ці роботи побачили відвідувачі музею Б. Хмельницького у грудні 2022 – лютому 2023 рр. на виставці «Три евакуації Василя Бомбізи» https://www.5.ua/amp/regiony/try-evakuatsii-vasylia-bombizy-na-cherkashchyni-proishla-vystavka-vidomoho-khudozhnyka-zi-slovianska-296556.html .

На відкритті виставки міський голова В. Харченко перейнявся долею робіт художника і пообіцяв допомогти врятувати творчий доробок митця. Навесні 2023 р., під час чергової поїздки представників громади на Схід, картини «з-під обстрілів» були перевезені до Чигирина.

На високохудожніх полотнах Василя Григоровича Бомбізи можна побачити краєвиди Донеччини: околиці Краматорська, Слов’янська, Кремінної, дивовижну Святогірську лавру. Ці землі нині зранені війною, їх довоєнну красу майстерно передав художник на своїх картинах. Впродовж 2023 р. роботами Василя Бомбізи могли милуватись жителі громади на виставці в Центрі культури, дозвілля та спорту Чигиринської міської ради.

Тепер «Мистецтво з-під обстрілів» можна оглянути в музеї Б. Хмельницького. Запрошуємо відвідати виставку! Вона працюватиме до кінця лютого 2024 р.

 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!