Ви тут: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Скульптурна композиція "Берестечко", автор Василь Сідак

e-mail Друк

Тим, хто хоч раз побачить дерев'яні скульптури закарпатського митця Василя Сідака, обличчя його героїв назавжди западуть у душу на все життя. Скульптури автора можна "читати" годинами, зачаровуючись не лише дивовижною пластикою, що відтворює психологічний стан персонажів, не лише філігранністю та правдивістю щонайменшої деталі - від автентичного орнаменту на сорочці до традиційного вбрання та предметів побуту.

У фондах Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" зберігається декілька робіт Заслуженого майстра народної творчості Василя Сідака, серед яких і скульптурна композиція "Берестечко". Ця робота була передана до фондів заповідника головою НСМНМ України Шевченком Є.І. у 2009 році.

Скульптурна композиція створена у вигляді круглої в перерізі та дещо звуженої вгорі стели із деревини коричневого кольору. Лицьова сторона: зображення вертикально розділене на 2 окремі композиції, які розділені між собою смугою декоративного різьбленого декоративного орнамента. Верхня композиція - символічне зображення сцени бою козаків. Нижня композиція - зображення сцени скорботи: три жінки та дитина оплакують тіло загиблого. Зворотна сторона: стилізоване різьблене зображення українського села з хатами та палаючою у вогні церквою.

Робота Василя Сідака "Берестечко" ілюструє незламність нашого народу у боротьбі за свою незалежність, яка, на жаль, є актуальною і сьогодні.

Перемога за нами! Все буде Україна!

 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!