Ви тут: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Запрошуємо відвідати виставку

e-mail Друк

20 липня 2021 р. у музеї Богдана Хмельницького розпочала роботу персональна виставка Народного художника України Миколи Прокопенка. На виставці «Філософський погляд Миколи Прокопенка» представлено 18 живописних творів, які віддзеркалюють яскравий, простодушний і, одночасно, мудрий світ художника, сповнені гумору, містять поезію та особливе бачення автором світу.

Микола Миколайович Прокопенко - одеський художник, реставратор, живописець, графік, книжковий графік-ілюстратор. Професор живопису, рисунку та композиції. Член Національної спілки художників України (з 1988 р.) та Національної спілки театральних діячів України (з 1994 р.), Народний художник України (з 2015 р.).

Унікальна професія художника-реставратора, яка включає різні жанри, стилі, техніки живопису, познайомила митця з найпотаємнішими секретами живописного ремесла та дала можливість створити свій власний неповторний та самобутній стиль.

Ще в 1960-х рр. роботи М. Прокопенка почали експонуватись на художніх виставках в Одесі і районах Одеської області, а також у м.Томську, де він проходив строкову службу в армії. У 1977 р. відбулась перша персональна виставка. На сьогоднішній день Микола Прокопенко є учасником 902 всесоюзних, всеукраїнських, міжнародних, зарубіжних бієнале, трієнале та регіональних виставок, з них 154 – персональні виставки живопису та графіки.

Микола Миколайович має численні відзнаки та нагороди в сфері мистецтва, Нагороджений орденом «За мир», почесний громадянин Чорноморська та Очакова. Твори художника зберігаються у збірках понад 90 державних музеїв і галерей України, Росії, Англії, США, Німеччини, Мексики, Молдови, Естонії, інших країн СНД та Європи, а також у приватних колекціях по всьому світу.

Мабуть, символічним є те, що виставка Миколи Прокопенка в нашому музеї почала працювати саме в середині літа, у найспекотніший період року. Адже улюблена пора року М.Прокопенка – літо, а улюблений час доби – полудень. За словами художника: «Подібно до опівночі, опівдні – це найчарівніший, міфічний та містичний час доби». Потужний, енергійний живопис художника – це справжній «український полудень», що зображує гаряче дихання степу.

У своїй творчості Микола Прокопенко спирається з одного боку на народне мистецтво, з іншого – використовує класичні авангардні досягнення. Таким чином, він створив унікальний «національно-міжнародний» вид мистецтва. Не боїться експериментувати із різними техніками живопису. На деяких полотнах (на звороті) можна побачити напис «авторська техніка «мурик»».

Головний кольоровий акорд полотен – біло-чорно-червоний, який художник перейняв від трипільської кераміки та українського рушника. Головна риса живописних творів М.Прокопенка – це сонячний настрій, домінування теплих і гарячих кольорів, відчуття літа в кольорах.

Вагоме місце у творчості Миколи Прокопенка посідають жіночі образи, а також натюрморти, на яких зображено найсмачніші, найпривабливіші фрукти і квіти.

Сонячний, вогненний характер його мистецтва зцілює та запалює нове життя, оскільки його створює добра людина і справжній Майстер. Твори художника залишають незабутнє враження, до них хочеться повертатись знову і знову.

Щиро запрошуємо відвідати виставку «Філософський погляд Миколи Прокопенка» у музеї Богдана Хмельницького.

 

 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!