Ви тут: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Дарунки медальєра Дмитра Піркла

e-mail Друк

12 травня 2015 року Національний історико-культурний заповідник «Чигирин» відвідав Дмитро Піркл - відомий український медальєр з Дніпропетровська, меценат, пошуковець, активіст Майдану. Д.О.Піркл – автор ідей і організатор випуску Національним банком України більшості сучасних пам’ятних медалей та плакеток. У його доробку серія медалей «Гетьмани України», серія пам’ятних медалей "Україна – козацька земля", медалі "Роксолана", "20–річчя Незалежності України" та ін.

Дмитро Піркл давно співпрацює з музеями і поповнює їхні колекції цікавими знахідками та авторськими творами. Упродовж 2007 – 2015 рр. його цінні дарунки збагатили фонди Дніпропетровського національного історичного музею, Львівського історичного музею, музею Українського католицького університету, музею Івана Гончара в Києві, музею історичних коштовностей України та Українського музею у Нью-Йорку.

Співпраця Дмитра Піркла з Національним історико-культурним заповідником «Чигирин» розпочалася у 2008 році, коли майстер-медальєр передав до фондів заповідника колекцію авторських срібних пам’ятних медалей, присвячених гетьманам України. 2013 року Дмитро Піркл подарував заповіднику срібну пам’ятну медаль "Свято–Троїцький Мотронинський монастир. І повіє огонь новий над Холодним Яром".

Цієї весни пан Дмитро знову завітав до Чигирина, і як завжди, зі щедрими дарунками. Серед раритетів, переданих ним до фондів НІКЗ «Чигирин», книги історичної тематики, видані на поч. ХХ ст.; цікаві колекційні листівки, присвячені подіям Євромайдану, а також авторські роботи, зокрема, срібна пам’ятна медаль, присвячена гетьману України Данилу Апостолу, пам’ятна медаль присвячена Євромайдану та плакетки до пам’ятної медалі "Свято–Троїцький Мотронинський монастир. І повіє огонь новий над Холодним Яром".

Щиро дякуємо панові Дмитрові Пірклу за небайдужість до музейної справи та щедрі подарунки, і сподіваємося на подальшу співпрацю.

Головний зберігач фондів

Марченко І.О.

 

 

 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!