Ви тут: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Національному історико-культурному заповіднику "Чигирин" – 25 років

e-mail Друк

7 березня виповнюється 25 років з дня створення Національного історико-культурного заповідника"Чигирин". За цей час з невеличкої кімнати у районному будинку культури заповідник перетворився в заклад, який презентує Чигиринщину, як один з провідних туристичних центрів України. Ми хочемо розповісти про роботу, пророблену нами за ці 25 років.

За цей час створено музей Б.Хмельницького та музей археології, відтворено бастіон Дорошенка на Замковій горі, побудована церква Святих апостолів Петра і Павла в м.Чигирин. Розпочато масштабний проект – відтворення історико-архітектурного комплексу "Резиденція Б.Хмельницького". В с.Суботів здійснені ремонтно-реставраційні роботи Іллінської церкви, зведений павільйон над залишками кам'яниці Хмельницьких. Розпочато створення туристично-етнографічного комплексу "Козацький хутір" в с.Стецівка.

За цей період екскурсійні об’єкти заповідника відвідало 988038 осіб (тож цього року ми чекаємо мільйонного відвідувача).

Ми провели для наших відвідувачів 35709 екскурсій.

Для наших гостей ми пропонуємо 10 тематичних та оглядових екскурсій.

В музеях заповідника та його межами організовано проведення 421 виставки. Ми є постійними учасниками всеукраїнських та міжнародних виставок з популяризації історико-культурної спадщини.

Співробітники заповідника провели 1764 заняття та прочитали 705 лекцій.

Фондова колекція заповідника налічує сьогодні 36749 експонатів.

Спільно з Національною спілкою майстрів народного мистецтва України на базі НІКЗ "Чигирин" проведено 10 Всеукраїнських симпозіумів гончарного мистецтва"Чигирин" та 7 Всеукраїнських симпозіумів народного мистецтва "Суботів".

За період діяльності заповідника наукові співробітники взяли участь у більш ніж 200 науково-практичних та історико-краєзнавчих конференціях. На базі заповідника проведено 6 всеукраїнських та 4 міжнародні конференції.

Працівниками заповідника підготовлено 856 публікацій.

Заповіднику "Чигирин" присвячено два спецвипуски науково-популярного часопису "Пам'ятки України" (№2 за 2002 р. та №5-6 за 2011 р.).

З 1999 р. триває співпраця НІКЗ «Чигирин» та гімназії ім.Т.Г.Шевченка м.Олександрії Кіровоградської області. Учні 7-10 кл. кожного літа проходять в заповіднику пошуково-експедиційну практику. У заповіднику проходять навчальну практику студенти Черкаського національного університету ім.Б.Хмельницького, діють волонтерські табори (спільно з Національною скаутською організацією України «Пласт»).

У 2012 р. створений офіційний сайт заповідника, а з минулого року ви можете знайти нас і в соціальній мережі "Фейсбук".

У 2010 р. пам'ятку ландшафту "1000-літній дуб Максима Залізняка" було визнано переможцем у номінації "Меморіальні дерева". У 2011 р. пам'ятка "Чигиринська фортеця- Резиденція Б.Хмельницького" стала фіналістом конкурсу "7 чудес України: замки, фортеці, палаци" та отримала спеціальну відзнаку акції, як визначна пам’ятка української історії. У 2012 р. Національний історико-культурний заповідник "Чигирин" став лауреатом Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) 100 кращих товарів України у номінації "Екскурсійні послуги".

Серед наших досягнень – перемоги у ІІ Всеукраїнському музейному фестивалі (2008 р.), в обласному конкурсі на кращу екскурсію та екскурсовода (2010 та 2011 рр.), гранти Міжнародного фонду «Відродження», МБФ "Україна 3000" та Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

За цими цифрами стоїть величезна клопітка праця всього колективу заповіднику!

Попереду – багато планів та роботи.

Ми відкриті для нових ідей, співпраці.

Далі буде…

Олена Трощинська,

молодший науковий співробітник

 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!