Ви тут: Головна
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

bogdan

Храми Володимира Хапова

e-mail Друк

У музеї Б.Хмельницького розпочала роботу виставка, на якій представлені роботи нашого талановитого земляка Володимира Хапова, який виготовляє макети православних храмів з тонких дерев’яних паличок.

Володимир працює продавцем газетного кіоску. Тут же, у куточку, на столику розкладене все необхідне для створення його шедеврів, адже бажання займатися улюбленою справою не покидає чоловіка ні на хвилину ось уже 25 років. Починалося таке цікаве й кропітке захоплення в далекому 1987 році. Якось випадково, Володимир Олександрович запримітив мініатюрну роботу у свого знайомого. Згодом чоловік придбав книжку про архітектуру храмів і вирішив спробувати зробити щось подібне й собі з сірників. Та конструкції виходили не достатньо надійними, адже сірники на той час виготовлялись не з дуже якісної сировини. Зараз Володимир майструє свої роботи зі звичайних шашличних паличок, які спеціальним гострим ножем розколює на кілька тоненьких прутиків, а потім наклеює на підготовлений каркас (основа храму зроблена з картону) за допомогою клею ПВА.

Свого вміння Володимир Хапов навчає малечу у місцевому Будинку юнацької творчості.


На сьогодні у доробку майстра близько 15 робіт. Практично всі споруди – православні храми, більшість з яких не збереглась до наших днів. На виставці можна побачити макети Київського Військово – Микільського собору, Чигиринського собору Казанської ікони Божої Матері, які були зруйновані у 30 – х роках ХХ століття, а також храми, які до цього часу милують око своїми вишуканими архітектурними формами.

Пискун О.О., заввідділом "Музей Б.Хмельницького"

 
Банер

Авторські права захищені. При копіюванні матеріалу обов’язкове гіперпосилання на сайт!